Opublikowano: 15.02.2021 20:12

MiNI Akademia Matematyki zaprasza na spotkania online

fot. Andrea Piacquadio / Pexels

Do 26 lutego (lub do wyczerpania miejsc) trwają zapisy do tegorocznego cyklu zajęć dla uczniów zainteresowanych kierunkami ścisłymi i technicznymi.

Wszyscy, którzy chcieliby wziąć udział w zdalnych zajęciach przygotowanych przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, mogą skorzystać z formularza rejestracyjnego zamieszczonego na stronie akademia.mini.pw.edu.pl.

Uczestnikom tegorocznej edycji MiNI Akademii Matematyki zostaną przybliżone tematy:

• praktycznego użycia funkcji kwadratowych, logarytmicznych i wykładniczych,
  • zadań geometrycznych,
  • wielościanów,
  • zagadnień matematycznych w formie studium przypadku.

Zajęcia MiNI Akademii Matematyki są doskonałym rozwiązaniem dla uczniów, którzy chcieliby wyjść poza tematykę określoną programem szkolnym. Dodatkowo pozwalają też rozwinąć umiejętności logicznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów – niezwykle przydatne przy zdawaniu egzaminów i mierzeniu się z wyzwaniami konkursów i olimpiad przedmiotowych.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.