Opublikowano: 28.01.2021 11:18

Licea z patronatem PW wśród najlepszych w Polsce

fot. Perspektywy

Szkoły patronackie Politechniki Warszawskiej zajęły czołowe miejsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2021, ogłoszonym przez fundację Perspektywy. XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie zajęło w zestawieniu pierwsze miejsce, a XIII LO w Szczecinie – trzecie.

W najlepszej dwudziestce znalazły się jeszcze V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie (10. pozycja) i II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie (11. lokata).

Licea zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Obok Rankingu Liceów Ogólnokształcących publikowane są także Ranking Liceów Warszawskich (obejmujący stołeczne licea) i rankingi wojewódzkie. Wszystkie stanowią integralną część rankingu ogólnego (wszelkie wskaźnik uwzględniają dane ogólnopolskie).

Nasze licea patronackie w Rankingu Liceów Warszawskich:

• XIV LO im. Stanisława Staszica – 1. miejsce
  • V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego – 4. miejsce
  • II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego – 5. miejsce

Nasze licea patronackie w rankingach wojewódzkich:

• XIII LO w Szczecinie – 1. miejsce w zachodniopomorskim
  • XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie – 1. miejsce w mazowieckim
  • V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie – 4. miejsce w mazowieckim
  • II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie – 5. miejsce w mazowieckim
  • I LO im. Józefa I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej – 8. miejsce w lubelskim
  • VI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu – 14. miejsce w mazowieckim

Dodatkowych informacji o liceach dostarczają Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących (uwzględniający tylko wyniki matur uczniów przystępujących do egzaminów po raz pierwszy) i Ranking Szkół Olimpijskich (biorący pod uwagę wyłącznie wyniki uczniów szkoły w olimpiadach międzynarodowych, zwalniających z przedmiotu maturalnego oraz innych).

Nasze licea patronackie w Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących 2021:

• XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie – 2. miejsce
  • V LO im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie – 3. miejsce
  • XIII LO w Szczecinie – 12. miejsce
  • II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie – 13. miejsce

Nasze licea patronackie w Ranking Szkół Olimpijskich 2021:

• XIII LO w Szczecinie – 2. miejsce
  • XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie – 3. miejsce
  • II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego – 11. miejsce

W Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących. W tym roku Ranking Liceów i Techników fundacji Perspektywy został przygotowany po raz 23.

Pełne wyniki wszystkich zestawień są dostępne na stronie Rankingu Liceów