Opublikowano: 05.12.2024 14:34
Kto otrzymał Stypendium pod choinkę 2024?
Do 14 osób studiujących lub realizujących doktorat na naszej Uczelni trafiło specjalne stypendium – to docenienie sukcesów naukowych, sportowych, artystycznych, aktywności społecznej i charytatywnej oraz zaangażowania w promocję Politechniki Warszawskiej.
Przyznane środki pochodzą – zgodnie z tradycją – z datków zebranych podczas poprzedniej edycji Kiermaszu Świątecznego PW.
W tym roku o Stypendium pod choinkę ubiegało się aż 112 osób. Liczba zgłoszeń, ale też ich jakość sprawiły, że wybór był niezwykle trudny. Ostatecznie do grona laureatów dołączają:
Tomasz Kołakowski
Student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Od dwóch lat silnie zaangażowany w pracę Koła Naukowego WUT Racing. Obecnie pełni rolę koordynatora działu zawieszenia. W 2024 roku bolid WUT-5 zdobył kilka nagród (2. miejsce w kat. Endurence na zawodach Formuła Student EAST, 3. miejsce w kat. Acceleration na zawodach Formuła Student Poland). W wolnym czasie majsterkuje, uczęszcza na ścianki wspinaczkowe i remontuje mieszkanie.
Yelyzaveta Leshchenko
Studentka Wydziału Mechatroniki, z zaangażowaniem rozwijająca się zarówno akademicko, jak i w działalności naukowej. Aktywna członkini Studenckiego Koła Inżynierii Fotonicznej, wspierająca inicjatywy popularyzujące naukę i promujące Politechnikę Warszawską. Jako liderka zespołu GrowLight realizuje projekt LASPA, optymalizując uprawę roślin w warunkach mikrograwitacji. Poza uczelnią rozwija pasję do kosmosu – jest astronautką analogową i uczestniczyła w największej analogowej misji kosmicznej.
Piotr Mazowiecki
Student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, pasjonat i popularyzator lotnictwa. Od początku studiów związany z Kołem Naukowym Lotników, w którym zajmował się projektami związanymi z symulatorami oraz szybowcami, a obecnie pełni funkcję prezesa. Może pochwalić się także udziałem w realizowanym we współpracy z firmą Boeing projekcie poprawy bezpieczeństwa pracy załóg lotniczych, a podobną tematyką zajmuje się zawodowo. Jako pilot szybowcowy w reprezentacji PW dwukrotnie zdobył drużynowe akademickie wicemistrzostwo Polski w celności lądowania.
Magdalena Miętus
Doktorantka Wydziału Chemicznego PW w zespole BioTechMed, specjalizująca się w otrzymywaniu nowych biomateriałów polimerowych o potencjale zastosowania w biodruku 3D i medycynie. Laureatka ogólnopolskich konkursów Drive Innovation i Talenty Jutra II, stypendystka MEiN (2022/2023), aktywnie zaangażowana w projekty badawcze i międzynarodowe konferencje naukowe. W 2023/2024 prowadziła Wolontariat Naukowy dla studentów. Wolny czas uwielbia spędzać z przyjaciółmi, odkrywając perełki gastronomiczne w Warszawie lub nadrabiając nowe filmy i seriale. Prywatnie pasjonatka piłki nożnej i wierna kibicka FC Barcelony.
Monika Modrzyńska
Studentka Wydziału Mechanicznego Technologicznego. Od początku studiów zaangażowana w działalność Koła Naukowego CMYK, w którym w latach 2022–2023 pełniła funkcję prezesa. Z ramienia studentów została wybrana na elektora rektorskiego oraz dziekańskiego na kadencję 2024–2028. Aktywnie promuje Politechnikę Warszawską podczas różnych inicjatyw jak Drzwi Otwarte czy warsztaty dla dzieci. Stażystka w Dziale Elektroniki Drukowanej, Tekstroniki i Montażu w CEZAMAT PW. W wolnym czasie uwielbia gotować oraz spędzać czas z najbliższymi.
Błażej Molas
Student Wydziału Elektrycznego, od początku studiów zaangażowany w działalność Koła Naukowego WUT Racing. Jako koordynator działu elektroniki współtworzy projekt hybrydowego układu napędowego i wiązki elektrycznej bolidu WUT-6. Reprezentował Politechnikę Warszawską podczas takich wydarzeń jak Noc w Instytucie Lotnictwa, Festiwal Przemiany czy Warsaw Motor Show oraz na zawodach Formuły Student w Chorwacji, Polsce i na Węgrzech. W wolnym czasie fan sportu i motoryzacji.
Mikołaj Nowicki
Doktorant, a wcześniej student Wydziału Chemicznego. Od roku 2019 do zakończenia studiów magisterskich związany był z Chemicznym Kołem Naukowym „Flogiston”. Uczestnik pokazów chemicznych dla szerokiej publiczności oraz warsztatów kierowanych dla uczniów szkół podstawowych. Reprezentował Politechnikę Warszawską na takich wydarzeniach jak Warszawski Salon Maturzystów, Dzień Otwarty PW czy Dzień Popularyzacji Matematyki. W czasie wolnym lubi podróżować oraz czytać książki przygodowe.
Marcin Płatek
Student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Wieloletni członek Koła Naukowego WUT Racing, drugi rok z rzędu pełniący rolę lidera zespołu. Jeden z filarów nieustannego rozwoju KN WUT Racing, zwieńczonego zdobyciem miejsc na podium w zawodach Formuły Student w 2024 roku. Aktywnie zaangażowany w projekt i wykonanie pakietu aerodynamicznego pojazdu, pozyskiwanie i realizację grantów naukowo-badawczych, a także popularyzację nauki. Jako członek, a następnie lider zespołu reprezentował Politechnikę Warszawską na zawodach w Czechach, Niemczech, Polsce, Chorwacji i na Węgrzech. W wolnym czasie fan motoryzacji, sportu i historii.
Rafał Pyżalski
Student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, od początku studiów z pasją działa w Samorządzie. Były Przewodniczący Samorządu Studentów PW, niestrudzenie angażuje się w wolontariaty, takie jak Szlachetna Paczka, WOŚP czy DKMS. Reprezentuje PW na arenie ogólnopolskiej w Forum Uczelni Technicznych i Parlamencie Studentów RP. Uczy młodych programowania i fizyki, inspirując na Akademickich Obozach Naukowych. W wolnych chwilach żegluje po jeziorach i odkrywa piękno Tatr i Bieszczad.
Marek Rauchfleisz
Student Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych. Zdobywca złotego medalu International Invention Innovation Competition iCAN i nagrody Canadian Special Award of Excellence. Jako jedyny Polak uczestniczył w pierwszej zorganizowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną konferencji, poświęconej zastosowaniom sztucznej inteligencji w sektorze kosmicznym w Harwell Science and Innovation Campus w Oxfordshire. Otrzymał tytuł Ambasadora Innowacji za reprezentowanie kraju na arenie międzynarodowej podczas wystaw innowacji i wynalazków, na których zdobył dotychczas 8 medali. Oprócz licznych zainteresowań naukowych angażuje się w ważne wydarzenia i działania społeczne.
Piotr Sieczka
Student studiów drugiego stopnia na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych. Reprezentuje Politechnikę Warszawską na wydarzeniach takich jak Warszawski Salon Maturzystów, Drzwi Otwarte czy Noc Muzeów oraz pomaga przy wydarzeniach takich jak konferencja PP-RAI 2024. Działa także w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów Politechniki Warszawskiej, gdzie angażuje się w akcje charytatywne i kulturalne, m.in. WOŚP i Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny. Prowadzi również laboratorium z programowania 1 dla studentów pierwszego roku.
Olgierd Skromak
Student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. Od początku studiów aktywny członek Studenckiego Koła Astronautycznego, w którym zajmuje się rozwojem rakiet i programów symulacyjnych. Obecnie koordynator projektu rakiety sterowanej z systemem wizyjnym FOK. Zajął pierwsze miejsce w zawodach Mathworks Minidrone Competition Poland 2024. Pasjonat nauki, kosmonautyki, gier. W wolnym czasie fotograf.
Viktoriia Vlasenko
Studentka studiów magisterskich na Wydziale Fizyki i uczestniczka indywidualnych studiów ID organizowanych przez Centrum Studiów Zaawansowanych. Laureatka programu New Technologies for Women – Ukraine, organizowanego przez fundację Perspektywy i Intel. W 2024 roku opublikowała artykuł w MDPI Materials, podsumowujący jej pracę inżynierską, a wyniki badań zaprezentowała na Sympozjum Młodych Naukowców Uniwersytetu Warszawskiego. W 2023 roku uczestniczyła w CERN Summer Student Programme, realizując projekt w zespole BCM Prime w ATLAS. W latach 2022–2023 członkini sekcji robotycznej Studenckiego Koła Astronautycznego, współpracowała przy budowie łazika marsjańskiego. W wolnym czasie lubi pływać długodystansowo i podróżować.
Tomasz Żebrowski
Student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Pasjonat robotyki. Od początku studiów działa w Studenckim Kole Astronautycznym, gdzie rozwija projekt łazika marsjańskiego Sirius II. Reprezentował PW na licznych konkursach i wydarzeniach popularnonaukowych. Miłośnik technologii, rękodzieła, zapalony podróżnik.
Stypendium pod choinkę zostało w tym roku przyznane po raz dziewiąty. W sumie w gronie laureatów są już 94 osoby.
Podobne tematy: