Opublikowano: 27.05.2022 15:35

FRIS® partnerem Politechniki Warszawskiej

FRIS® jest wykorzystywany na innych polskich uczelniach i spotyka się z dużym uznaniem w firmach

W kwietniu Politechnika Warszawska podpisała umowę partnerską z firmą FRIS Style Myślenia. FRIS® jest polskim narzędziem diagnostyczno-rozwojowym wspierającym jednostki i organizacje.

Rozwiązanie to może wspierać wiele działań naszej Uczelni. Obecnie jest wykorzystywane w Biurze Karier PW w procesach rozwojowych studentów, prowadzonych (w ramach NERW) przez doradczynie zawodowe, które są Certyfikowanymi Trenerkami FRIS®. Dzięki podpisaniu umowy Biuro Karier PW wprowadzi metodę FRIS® do konsultacji z pracownikami PW odbywającymi się w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers – HRS4R.

FRIS® może być wykorzystywany szerzej, np. w programie studiów. Ponieważ warsztaty FRIS® wzmacniają kompetencje społeczne, umiejętności interpersonalne i potencjał rozwojowy studentów, takie programy są bardzo wysoko oceniane przez Państwową Komisję Akredytacyjną oraz inne instytucje akredytujące uczelnie wyższe. Ponadto narzędzie to umożliwia budowanie efektywnych zespołów, także tych naukowych, bo umożliwia zrozumienie potrzeb innych osób, ułatwia dopasowanie zadań oraz poprawia komunikację. Przekłada się to na większą satysfakcję pracowników i sprawniejsze osiąganie wyników.

Rozwiązanie jest wykorzystywane na innych polskich uczelniach i spotyka się z dużym uznaniem w firmach.

FRIS® precyzyjnie określa i opisuje naturalny sposób myślenia i działania. Nazwa jest akronimem słów: Fakty, Relacje, Idee, Struktury, które są opisem czterech perspektyw poznawczych definiujących Style Myślenia. Znajomość własnego Stylu Myślenia FRIS daje wgląd w naturalne predyspozycje badanej osoby, wskazuje obszary, w których można najlepiej wykorzystać jej strategie radzenia sobie w nowych sytuacjach. Pokazuje także, jak dana osoba rozwiązuje problemy i podejmuje decyzje.