Opublikowano: 25.07.2024 11:21

Dominika Pytlak w Radzie Studentów przy Prezesie POLSA

Dominika Pytlak

W dniach 12-13.07.2024r. w siedzibie Polskiej Agencji Kosmicznej w Warszawie odbył się inauguracyjny zjazd V Kadencji Rady Studentów, na którym nominacje przyjęli nowi członkowie z różnych uczelni z całej Polski. Politechnikę Warszawską od nowej kadencji będzie reprezentować Dominika Pytlak, studentka Lotnictwa i Kosmonautyki na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.

Wśród nominowanych osób znajdują się studenci wyróżniający się wysoką aktywnością studencką w kołach naukowych, organizacjach studenckich i projektach z zakresu technologii kosmicznych, a także studenci wyróżniający się wysoką znajomością i zainteresowaniem tematyką kosmosu, rozwoju branży kosmicznej w Polsce i na świecie. Powołania do Rady Studentów wręczał sam Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej, prof. dr hab. Grzegorz Wrochna.

Na zdjęciu Grzegorz Wrochna, Prezes POLSA i Dominika Pytlak
Dominika Pytlak i prof. Grzegorz Wrochna, Prezes POLSA

Rada Studentów przy Prezesie Polskiej Agencji Kosmicznej to interdyscyplinarne ciało doradcze Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej, w skład którego wchodzą studenci polskich uczelni o zainteresowaniach związanych z rozwojem sektora kosmicznego, reprezentujący studentów i organizacje studenckie działające na uczelniach polskich. Rada składa się z 30 szczególnie uzdolnionych studentów z uczelni z całej Polski, których celem jest promowanie Polskiego sektora kosmicznego.

Podczas zjazdu członkowie Rady odbyli także spotkanie z Wiceprezesem Polskiej Agencji Kosmicznej, dr Michałem Wiercińskim, z którym mieli okazję omówić perspektywy rozwoju branży kosmicznej w Polsce oraz rolę młodych ludzi w tej dziedzinie. Pan Wiceprezes podzielił się swoją wiedzą i cennym doświadczeniem obejmującym działalność w branży kosmicznej, podkreślając znaczenie współpracy pomiędzy jednostkami cywilnymi sektora publicznego i prywatnego a odbiorcami instytucjonalnymi.

Informacje na temat działalności Rady są dostępne na stronie https://polsa.gov.pl/uczniowie-i-studenci/rada-studentow/