Opublikowano: 14.12.2022 15:50

Aukcja świąteczna Architekci – Ukrainie

Aukcja prac odbędzie się 20 grudnia o godz. 19.30 na Wydziale Architektury

Warszawscy architekci kontynuują wsparcie dla walczącej Ukrainy i zachęcają do udziału w drugiej aukcji swoich prac. Dochód z licytacji pomoże w odbudowie domów w obwodzie kijowskim.

– Trwa kolejny miesiąc wojny w Ukrainie. Środowisko architektów związanych z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej chce wyrazić realne wsparcie dla Ukrainy, organizując drugą zbiórkę prac rysunkowych i malarskich, a we współpracy z Fundacją Charytatywni zasilić finansowo potrzeby domu im. Marcina de Porres w Fastowie pod Kijowem – mówi prof. Mirosław Orzechowski z Wydziału Architektury PW. – W aukcji wystawione będą rysunki, tuszem i kredką, akwarele i obrazy olejne, o przeważającej tematyce architektonicznej – dodaje.

Druga aukcja Architekci – Ukrainie odbędzie się 20 grudnia 2022 r. o godz. 19.30 na Wydziale Architektury PW, w audytorium im. Stanisława Noakowskiego. Zebrana kwota zostanie przekazana Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie, które podjęło się odbudowy domów w zniszczonych wioskach w obwodzie kijowskim. Podczas pierwszej edycji wydarzenia zebrano ponad 10 tys. zł.

Prace można oglądać w budynku Wydziału Architektury PW w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby.