Opublikowano: 06.09.2023 13:17

Zapraszamy na VII Dzień Popularyzacji Matematyki

Co roku prawdziwe tłumy odwiedzają Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, by przekonać się jak ciekawa może być królowa nauk. VII Dzień Popularyzacji Matematyki odbędzie się 14 września.

Zdjęcie przedstawiające nauczyciela prowadzącego wykład dla uczniów

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, ale na większość obowiązują zapisy.

Na wydarzenie zapraszamy uczniów szkół średnich i starszych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki. W programie bogata oferta wykładów i warsztatów, na które obowiązują indywidualne zapisy.

Na uczestników czekają także inne atrakcje, m.in. Matematyczny Escape Room, gra terenowa Logiczno-Matematyczne Labirynty Kampusu czy gra internetowa RAMAI. 12 pytań z różnych dziedzin wiedzy, a w uzyskaniu odpowiedzi pomoże lub przeszkodzi sztuczna inteligencja. Dla najlepszych przygotowano małe nagrody.

Nie zabraknie interaktywnej wystawy kultowych komputerów, konsol i gier wideo, a także modeli wielościanów wykonanych przez ich pasjonata, nauczyciela matematyki.

Zdjęcie tłumu osób w budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych

VI Dzień Popularyzacji Matematyki cieszył się w 2022 r. ogromną popularnością. 

Więcej informacji o wydarzeniu (w tym szczegółowy program i zasady rejestracji) można znaleźć na stronie dpm.mini.pw.edu.pl oraz na Facebooku.