Opublikowano: 31.01.2023 12:27

Współpraca PW i PKP Intercity

Artur Resmer z Zarządu PKP Intercity, Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba oraz Jarosław Oniszczuk z Zarządu PKP Intercity

Dydaktyka, badania i rozwój – to obszary, w których wspólne projekty będą realizować Politechnika Warszawska i spółka PKP Intercity. Umowę w tej sprawie podpisali Rektor naszej Uczelni prof. Krzysztof Zaremba oraz Jarosław Oniszczuk i Artur Resmer z Zarządu PKP Intercity.

W planach jest m.in. organizacja staży, praktyk, zajęć praktycznych i wizyt studyjnych dla studentów PW. Współpraca zakłada również tworzenie nowej oferty edukacyjnej, w tym kursów, szkoleń, studiów dualnych i podyplomowych, a nawet kierunków studiów i specjalności.

Politechnika Warszawska i PKP Intercity chcą realizować wspólne projekty naukowo-badawcze, przygotowywać ekspertyzy, organizować konferencje, seminaria, warsztaty i sympozja, wydawać publikacje naukowe i branżowe.

We współpracę zostaną zaangażowane różne Wydziały PW, w szczególności najbliżej związany z tą tematyką Wydział Transportu.