Opublikowano: 03.11.2023 15:49

Trzy nominacje dla PW w konkursie „Pro Juvenes”

Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2023, Koło Naukowe ADek oraz Klub Amplitron zostały nominowane do Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”. Zachęcamy do głosowania na kandydatury z PW.

Zdjęcie statuetek przyznawanych w konkursie „Pro Juvenes”

Laureatów tegorocznej edycji konkursu poznamy 25 listopada

Głosowanie odbywa się online na stronie projuvenes.psrp.org.pl i trwa do 12 listopada.

Varsonalia 2023 mają szansę na nagrodę w kategorii Najlepsze Juwenalia. To wydarzenie pobudziło do zabawy całą Warszawę. Studenci zorganizowali jeden z największych festiwali studenckich w Polsce. Na wielkiej scenie w sercu stolicy wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej. To były nie tylko Juwenalia – to był festiwal stworzony przez studentów dla studentów i wszystkich fanów muzyki.

Koło Naukowe ADek stara się o wygraną w kategorii Koło naukowe. ADek zajmuje się projektowaniem pojazdów elektrycznych oraz autonomicznych. Obecnie 50-osobowy zespół inżynierów realizuje projekt ,,Autonomiczne eBuggy”, który zakłada budowę pełnowymiarowego, elektrycznego pojazdu terenowego, przystosowanego do testów autorskich systemów ADAS (czyli zaawansowanych systemów wspierania kierowcy). To pierwszy w Polsce projekt, w ramach którego organizacja studencka ma możliwość budowy pełnowymiarowego pojazdu autonomicznego.

W kategorii Organizacje studenckie nominowany jest funkcjonujący na PW od ponad 50 lat Klub Studencki Amplitron. Jego działalność koncentruje się na dwóch głównych celach: zapewnianiu profesjonalnego zaplecza technicznego dla wydarzeń organizowanych na Politechnice Warszawskiej oraz organizacja własnych imprez własnych dla studentów.

Nagrody „Pro Juvenes” to inicjatywa organizowana przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 roku. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi. Parlament Studentów RP, wręczając nagrody „Pro Juvenes”, chce tworzyć dobrą atmosferę wzajemnego współdziałania w środowisku akademickim oraz integrować studentów z całej Polski.

Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone 25 listopada 2023 roku podczas XI Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”.