Opublikowano: 15.10.2020 09:19

Studentki PW wśród laureatek programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Program zachęca dziewczyny do zainteresowania nowymi technologiami

Trzem studentkom Politechniki Warszawskiej przyznano stypendia w ramach szóstej edycji programu „Nowe technologie dla dziewczyn”, prowadzonego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę Intel.

W gronie 25 laureatek tegorocznej edycji znalazły się:

• Małgorzata Górecka (kierunek studiów: informatyka)
  • Aleksandra Kukawka (kierunek studiów: informatyka)
  • Małgorzata Wachulec (kierunek studiów: inżynieria i analiza danych)

Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Program ma pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 tys. zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie laureatki ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną zaproszone również do wzięcia udziału w programie stażowym – w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku - największym centrum R&D Intel w Europie.

Więcej o programie i jego laureatkach