Opublikowano: 10.06.2022 09:06

Politechnika Warszawska w rankingu QS WUR

W najnowszym zestawieniu QS World University Ranking Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 521-530, co jest trzecią pozycją wśród uczelni z Polski. Zajęliśmy też 133. miejsce na świecie w kryterium prestiż wśród pracodawców.

Zdjęcie Gmachu Głównego PW

QS WUR jest jednym z najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych

Na liście znalazły się 1422 najlepsze uczelnie z całego świata, w tym 22 z naszego kraju. Wyżej od trzeciej w tym gronie Politechniki Warszawskiej sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski (284. pozycja) oraz Uniwersytet Jagielloński (293. pozycja). W tej samej grupie miejsc co PW jest także Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania.

Na podium rankingu znalazły się Massachusetts Institute of Technology (MIT), University of Cambridge oraz Stanford University. W pierwszej dziesiątce zestawienia jest pięć uczelni ze Stanów Zjednoczonych, cztery z Wielkiej Brytanii i jedna ze Szwajcarii.

Ranking QS WUR powstaje w oparciu o sześć kryteriów: reputację w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczbę cytowań oraz liczbę studentów i pracowników z zagranicy. Zestawienie przygotowuje firma Quacquarelli Symonds, która specjalizuje się w temacie szkolnictwa i studiów zagranicznych.

QS WUR jest jednym z najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych, obok Rankingu Szanghajskiego oraz Times Higher Education.

Pełne wyniki rankingu są dostępne na stronie Top Universities