Opublikowano: 13.06.2022 09:50

Politechnika Warszawska partnerem roku Sieci Badawczej Łukasiewicz

Prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju, odbiera nagrodę IGNAC z rąk Piotra Dardzińskiego, Prezesa Sieci Badawczej Łukasiewicz

Politechnika Warszawska otrzymała od Sieci Badawczej Łukasiewicz nagrodę IGNAC dla najbardziej innowacyjnego partnera w kategorii „Uczelnia”.

PW została wyróżniona za największą ilość projektów realizowanych wspólnie z Siecią Badawczą Łukasiewicz w 2021 r., aż 18. Ich tematyka jest różnorodna – od technologii kosmicznych, przez te wykorzystywane w medycynie czy energetyce, aż po technologie związane z transportem szynowym i lotniczym. Wspólnie pracowaliśmy m.in. nad platformami oświetleniowo-sensorycznymi, biosensorami nowej generacji czy kompozytowymi materiałami filtracyjnymi do oczyszczania wody.

Nagrodę w imieniu Uczelni odebrał prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju, podczas „Innovatorium Łukasiewicza”, wydarzenia poświęconego tematyce badawczo-rozwojowej w Polsce. W spotkaniu, które odbyło się 9 czerwca 2022 r. w Poznaniu, uczestniczyło prawie 1200 osób – przedstawicieli biznesu, eksperci Łukasiewicza oraz największych polskich uczelni i ośrodków badawczych w Europie.

– Sieć Badawcza Łukasiewicz to dla Politechniki Warszawskiej jeden z kluczowych partnerów. Nagroda ta jest dla nas szczególnie ważna, jest dowodem silnych relacji między naszymi organizacjami. Jeszcze raz serdecznie za nią dziękuję – powiedział prof. Adam Woźniak.

Podczas „Innovatorium Łukasiewicza” Prorektor ds. Rozwoju wziął również udział w debacie „Po co firmie doktorat wdrożeniowy?”, podkreślając, że doktoraty wdrożeniowe skutecznie przecierają ścieżki do kontaktów z biznesem.