Opublikowano: 13.06.2022 09:50

Politechnika Warszawska partnerem roku Sieci Badawczej Łukasiewicz

Politechnika Warszawska otrzymała od Sieci Badawczej Łukasiewicz nagrodę IGNAC dla najbardziej innowacyjnego partnera w kategorii „Uczelnia”.

Zdjęcie prof. Adama Woźniaka, Prorektora ds. Rozwoju, odbierającego nagrodę IGNAC z rąk Piotra Dardzińskiego, Prezesa Sieci Badawczej Łukasiewicz

Prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju, odbiera nagrodę IGNAC z rąk Piotra Dardzińskiego, Prezesa Sieci Badawczej Łukasiewicz

PW została wyróżniona za największą ilość projektów realizowanych wspólnie z Siecią Badawczą Łukasiewicz w 2021 r., aż 18. Ich tematyka jest różnorodna – od technologii kosmicznych, przez te wykorzystywane w medycynie czy energetyce, aż po technologie związane z transportem szynowym i lotniczym. Wspólnie pracowaliśmy m.in. nad platformami oświetleniowo-sensorycznymi, biosensorami nowej generacji czy kompozytowymi materiałami filtracyjnymi do oczyszczania wody.

Nagrodę w imieniu Uczelni odebrał prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju, podczas „Innovatorium Łukasiewicza”, wydarzenia poświęconego tematyce badawczo-rozwojowej w Polsce. W spotkaniu, które odbyło się 9 czerwca 2022 r. w Poznaniu, uczestniczyło prawie 1200 osób – przedstawicieli biznesu, eksperci Łukasiewicza oraz największych polskich uczelni i ośrodków badawczych w Europie.

– Sieć Badawcza Łukasiewicz to dla Politechniki Warszawskiej jeden z kluczowych partnerów. Nagroda ta jest dla nas szczególnie ważna, jest dowodem silnych relacji między naszymi organizacjami. Jeszcze raz serdecznie za nią dziękuję – powiedział prof. Adam Woźniak.

Zdjęcie uczestników debaty „Po co firmie doktorat wdrożeniowy?” podczas „Innovatorium Łukasiewicza”

Uczestnicy debaty „Po co firmie doktorat wdrożeniowy?” podczas „Innovatorium Łukasiewicza”

Podczas „Innovatorium Łukasiewicza” Prorektor ds. Rozwoju wziął również udział w debacie „Po co firmie doktorat wdrożeniowy?”, podkreślając, że doktoraty wdrożeniowe skutecznie przecierają ścieżki do kontaktów z biznesem.