Znak Politechniki Warszawskiej

Nasi studenci najlepsi w międzynarodowych zawodach

Zespół z Koła Naukowego Robotyków (działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa) zajął pierwsze miejsce w Carolo-Cup@Home. Studenci PW i ich pojazd autonomiczny Selfie nie mieli sobie równych w kategorii Basic.

Zdjęcie z zawodów Carolo-Cup@Home

W tym roku zawody odbyły się w formie zdalnej, a KNR zaprezentował tam nowy model Selfie.

– Wszystkie nasze prace miały miejsce na terenie Politechniki Warszawskiej – relacjonują studenci. – Przejazdy po specjalnie wyznaczonej trasie zastąpiło nagranie wideo, a prezentacja zastosowanych przez nas rozwiązań odbyła się przez internet.

Koło Naukowe Robotyków wzięło udział w Carolo-Cup po raz czwarty. Po raz pierwszy start zakończył się wygraną.

– To niezmiernie nas cieszy i daje ogrom motywacji do dalszej pracy, by w kolejnej edycji zaprezentować się jak najlepiej w nowej, bardziej zaawansowanej kategorii – opisują studenci.

Konkursowe wideo KNR-u:

 

Carolo-Cup to prestiżowe zawody dla studenckich zespołów zajmujących się projektowaniem autonomicznych samochodów w małej skali. Uczestnicy prezentują swoje konstrukcje i rywalizują w konkurencjach praktycznych (przejazdy).

Skład zespołu Selfie na Carolo-Cup@Home: Mateusz Grudzień, Mateusz Szczygielski, Marek Knosala, Piotr Mikuła, Michał Kiełczykowski, Paweł Kotiuk, Rafał Litka, Mateusz Marczuk, Kacper Mazur, Marta Adamczyk, Daniel Brauła i Tomasz Lis.

Projekt jest współfinansowany z programu "Najlepsi z Najlepszych! 4.0" przy udziale Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Funduszy Europejskich.