Opublikowano: 11.10.2021 12:37

Doktorantka z PW finalistką konkursu Popularyzator Nauki

Zuzanna Podgórska z Wydziału Fizyki znalazła się w gronie nominowanych w kategorii Animator. Zwycięzców poznamy pod koniec listopada 2021 roku.

Zdjęcie Zuzanny Podgórskiej

Zuzanna Podgórska robi doktorat na Wydziale Fizyki PW w Zakładzie Fizyki Jądrowej

Popularyzator Nauki to najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim.

Za organizacją odpowiada serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

W tym roku na konkurs wpłynęło blisko 80 regulaminowych zgłoszeń. Kapituła wyłoniła z tego grona 23 finalistów w pięciu kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja i Media.

Finalistka z Politechniki Warszawskiej Zuzanna Podgórska na co dzień zajmuje się dozymetrią radonu. Przez sześć lat była zawodowo związana z Centralnym Laboratorium Ochrony Radiologicznej w Warszawie. Obecnie kieruje polskim oddziałem szwedzkiego laboratorium Radonova Laboratories, wykonującego pomiary stężenia radonu w powietrzu, współpracuje jako edukator z warszawskim Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, członkiem Fundacji Nuclear.pl i Fundacji Forum Atomowe. Robi doktorat na Wydziale Fizyki PW w Zakładzie Fizyki Jądrowej. Wcześniej na Politechnice Warszawskiej skończyła studia inżynierskie i magisterskie.

Więcej informacji o konkursie na stronie naukawpolsce.pap.pl