Opublikowano: 15.06.2022 08:27

Aukcja Architekci – Ukrainie

Wybitni warszawscy architekci przekazali swoje rysunki, obrazy, grafiki i fotografie na aukcję wspierającą Ukrainę. Dochód z licytacji pomoże w odbudowie domów w obwodzie kijowskim. Prace można oglądać i licytować do 29 czerwca 2022 roku na stronie art73.gallery.

Grafika aukcji Architekci - Ukrainie

Prace można oglądać także w polsko-ukraińskiej pracowni coworkingowej na Wydziale Architektury PW, rys. Konrad Kucza-Kuczyński

Aukcję zainicjowali prof. Konrad Kucza-Kuczyński oraz dr Aleksander Chylak – architekci związani z Politechniką Warszawską. Wielokrotnie zachwycali się pięknem ukraińskich krajobrazów, uwieczniając je w swoich pracach. W obliczu wojny w Ukrainie postanowili zgromadzić środowisko warszawskich architektów w słusznej sprawie.

Swoje dzieła na licytację przekazali Michał Suffczyński, Mirosław Orzechowski, Jeremi Królikowski, Wiktor Gago, Trzupki (Tomasz i Monika Trzupek), Michał Most-Ostaniewicz, Joanna Pętkowska-Hankel, Jan Mazur, Aleksander Chylak, Konrad Kucza-Kuczyński, Renata Jóźwik oraz Jan Radosław Balcerzak.

Cały dochód z aukcji prac wesprze Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie, które podjęło się odbudowy domów w zniszczonych wioskach w obwodzie kijowskim. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup pokryć dachowych, artykułów remontowo-budowlanych, narzędzi czy wyposażenia domów.

Prace wystawione na licytacje można oglądać nie tylko online, ale także w nowo otwartej polsko-ukraińskiej pracowni coworkingowej na Wydziale Architektury PW.

Organizatorami akcji są Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Fundacja Charytatywni oraz Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie.

To pierwsza aukcja Architekci – Ukrainie, ale w planach są już kolejne edycje.