Wszystkie wydarzenia

od 23.09.2024 godz. 17:00
do 23.09.2024 godz. 18:00

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Freta 16

Co Maria Skłodowska-Curie będzie robiła w w stratosferze? Będzie patronowała misji BEXUS 35, w ramach której studenci z Politechniki Warszawskiej przeprowadzą eksperyment - od nazwiska uczonej nazwany CURiE.

Zapraszamy na spotkanie ze studentami działającymi w Studenckim Kole Astronautycznym na Politechnice Warszawskiej. Ich celem jest zbadanie dwóch rzeczy: wpływu światła UV na próbki kompozytów oraz oddziaływania promieniowania kosmicznego na panele słoneczne. W swoim eksperymencie, podobnie jak Maria Skłodowska-Curie, studenci skupią się na badaniu promieniowania.

Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Nauki i poprowadzi je Aleksandra Grabowska - edukatorka z Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Zapisy od 16 do 20 września pod adresem: edukacja@mmsc.waw.pl.

Więcej informacji na Facebooku