Wszystkie wydarzenia

Premiera książki „ŚRÓD PD. Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Południowego”

20.07 godz. 18:00

Wydział Fizyki PW, ul. Koszykowa 75

Zapraszamy na premierę książki „ŚRÓD PD. Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Południowego”. To kolejny ilustrowany atlas warszawskiej architektury wydany nakładem Centrum Architektury. Wśród 70 obiektów zaprezentowanych w publikacji znalazły się m.in. budynki Politechniki Warszawskiej. Politechnika Warszawska jest także partnerem wydania.

Program wydarzenia:

• godz. 18.00-19.30, Audytorium: spotkanie z autorami tomu: Michałem Kempińskim i Krzysztofem Mordyńskim, prowadzenie: dr Błażej Brzostek,
  • godz. 19.30-20.30, Aula Wydziału Fizyki: rozmowy kuluarowe, rozmowy z autorami, podpisywanie książek.

„ŚRÓD PD. Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Południowego” obejmuje obszar rozciągający się na południe od Alej Jerozolimskich, między Skarpą Warszawską a ulicami Tytusa Chałubińskiego i al. Niepodległości. Południową granicę wyznaczają ulice Batorego i Boya. W tej części śródmieścia Warszawy od XIX wieku powstało najwięcej gmachów publicznych, siedzib uczelni, ministerstw, urzędów i instytutów państwowych. Ich projekty często powstawały w wyniku konkursów i są dziełami wybitnych architektów. Atlas przedstawia budynki i założenia urbanistyczne, pomniki i detale architektoniczne. Każdemu obiektowi towarzyszy syntetyczna ilustracja i krótki opis w języku polskim i angielskim. Prezentacje architektury poprzedzone są dwujęzycznym wstępem z zarysem historii dzielnicy. Atlas zawiera także indeks osób i pracowni architektonicznych oraz bibliografię.

Więcej informacji o premierze książki znajduje się na Facebooku.