Wszystkie wydarzenia

12. Weekend Architektury

25.08 godz. 09:00 − 28.08 godz. 19:15

Gdynia

Weekend Architektury to doroczny festiwal, wypełniony spacerami, prelekcjami, wykładami, wystawami i pokazami. W tym roku wydarzenie potrwa cztery dni. Wezmą w nim udział architekci z Politechniki Warszawskiej.

26 sierpnia, czyli drugiego dnia festiwalu prelekcję pt. "Wnętrze miasta, które kształtują ludzie" wygłosi prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz - wiceprezes i generalny projektant Kuryłowicz & Associates oraz profesor Wydziału Architektury PW. Prelekcja będzie częścią Bloku 2. Serce Miasta. Architektura i przestrzeń emocjonalna (godz. 15.30-17.00).

27 sierpnia jednym z prowadzących spacer "Triumf Modernizmu: wzorzec architektury Grabówka" (godz. 9.00-11.30) będzie Grzegorz Mika - architekt i badacz modernistycznych osiedli społecznych z Wydziału Architektury PW.

28 sierpnia Grzegorz Mika wygłosi prelekcję "Luksus i Logika – nowe i nowoczesne mieszkania w XX-leciu międzywojennym". Prelekcja będzie częścią Bloku 1 Archi Wnętrza Archi Iluzja (godz. 12.00-14.00).

Również 28 sierpnia, na zakończenie festiwalu zaplanowano pokaz filmu dokumentalnego "Architektura mieszkaniowa. Osiedla społeczne" (godz. 18.30-19.15). Projekcję poprzedzi wprowadzenie Grzegorza Miki.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Na wydarzenie obowiązują zapisy. Po więcej informacji na ten temat i pełny program 12. Weekendu Architektury zapraszamy na stronę wydarzenia