Drugie miejsce w Hackathonie Lotniczym AviaTech Challenge 2024

Pomysł Studenckiego Koła Naukowego Transportu Lotniczego – Emergency Guard System (EGS) zajął drugie miejsce w Podkarpackim Hackathonie Lotniczym AviaTech Challenge – największym w kraju lotniczym maratonie dla programistów i projektantów. Nasi studenci otrzymali także wyróżnienie w konkursie na najbardziej pomysłowe zdjęcie.

Nagrodzony projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na lotniskach poprzez szybkie wykrywanie i gaszenie pożarów z użyciem nowoczesnej technologii armatek przeciwpożarowych. EGS umożliwia szybkie i skuteczne gaszenie pożaru już w czasie dojazdu służb ratunkowych, co jest kluczowe dla minimalizacji ryzyka oraz zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników lotniska.

Na zdjęciu twórcy rozwiązania oraz organizatorzy hackathonu podczas wręczania nagród

Kto

Jakub Kowalski, Daniel Czagan, Justyn Górski, Olga Karaś, Stanisław Sarnowski oraz mgr inż. Andrzej Skoczylas