Interoperacyjność systemu kolei
Zakres studiów obejmuje zarówno podsystemy strukturalne, jak i funkcjonalne. W programie studiów znalazły się zagadnienia związane z ruchem kolejowym, aplikacjami telematycznymi, pojazdami, infrastrukturą, osobami o ograniczonej możliwości poruszania się, energią, urządzeniami sterowania ruchem kolejowym, aspektami formalnymi dopuszczania podsystemów do eksploatacji.
Dodatkowo, wykorzystując bazę laboratoryjną Wydziału Transportu, poprowadzone zostaną zajęcia z zakresu modelowania i symulacji ruchu kolejowego oraz obsługi urządzeń systemu ETCS.
Więcej informacji na stronie.
Kontakt:
- tel. (22) 234 5940
- fax: (22) 234 1597
- przemyslaw.ilczuk@pw.edu.pl
Studia adresowane są do absolwentów studiów pierwszego oraz drugiego stopnia, zarówno do osób planujących rozpocząć swoją karierę zawodową w branży realizacji inwestycji kolejowych, jak i funkcjonujących już obecnie na tym rynku pracowników, zamierzających podnieść swoje kwalifikacje oraz wiedzę i umiejętności w zakresie interoperacyjności systemu kolei.
2 semestry
O przyjęcie na studia mogą się ubiegać absolwenci studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia.
Przyjęcia na studia podyplomowe odbywają się w oparciu o złożone przez kandydatów dokumenty. Kandydat do wniosku o przyjęcie na studia podyplomowe dołącza:
- poświadczoną kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych,
- życiorys,
- wniosek o przyjęcie na studia podyplomowe (wydrukowany po wypełnieniu podczas rejestracji elektronicznej),
- oświadczenie o posiadanym doświadczeniu zawodowym na stanowiskach pracy związanych z systemem kolei, z wyszczególnieniem rodzaju stanowiska pracy oraz okresu zatrudnienia,
- oświadczenie o przewidywanym sposobie finansowania uczestnictwa w studiach,
- jedną fotografię o wymiarach 35 x 45 mm.
Decyzja o przyjęciu na studia jest podejmowana na podstawie postępowania kwalifikacyjnego, przeprowadzanego przez komisję kwalifikacyjną. Komisji tej przewodniczy kierownik studiów podyplomowych, a w jej skład wchodzą dodatkowo dwie osoby prowadzące zajęcia na tych studiach podyplomowych, w tym nauczyciel akademicki.
W postępowaniu kwalifikacyjnym jest uwzględniana kolejność zgłoszeń oraz minimalna i maksymalna liczba uczestników edycji studiów. Podczas rekrutacji na studia podyplomowe może być również prowadzona rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami.
Edycje studiów będą uruchamiane pod warunkiem zapisania się na nie przynajmniej 20 słuchaczy, przy czym w pierwszej edycji studiów może uczestniczyć maksymalnie 32 słuchaczy, zaś w kolejnych edycjach studiów mogą być uruchomione maksymalnie 2 grupy, w których liczba słuchaczy będzie zawierać się w przedziale od 20 do 32 osób.