Informatyka przemysłowa
Studia pozwalają poznać współczesne technologie informatyczne oraz rozwiązania zaawansowanych systemów informatycznych, przeznaczonych do sterowania, monitorowania procesami oraz zarządzania produkcją, a także zdobyć dobrą orientację w zakresie projektowania, wdrażania i eksploatacji tej klasy systemów. W szczególności zapewniają poznanie systemów operacyjnych, baz danych, sieci komputerowych i przemysłowych, technologii i bezpieczeństwa w Internecie, zasad prowadzenia projektu informatycznego, inteligentnych urządzeń polowych, sterowników PLC, systemów SCADA i DCS, informatycznych systemów zarządzania, technik sztucznej inteligencji: sieci neuronowych, logiki rozmytej, algorytmów genetycznych, podstawy modelowania.
Więcej informacji na stronie.
Kontakt:
- tel. (22) 234 85 55, (22) 849 96 16, 607 920 035
- iair.podyplom@pw.edu.pl lub marta.pawlowska@pw.edu.pl
Masz kwalifikacje potrzebne do formułowania założeń i wymagań, oceny i porównywania ofert, nadzoru i oceny wdrożeń oraz udziału w zespołach realizujących wdrożenia i zespołach projektujących systemy informatyczne przeznaczone do sterowania, monitorowania i zarządzania produkcji. Na rynku zarówno europejskim, jak i krajowym jest duży niedostatek specjalistów o takim profilu.
2 semestry
O przyjęcie na studia może ubiegać się osoba, która posiada: tytuł zawodowy magistra inżyniera lub tytuł zawodowy inżyniera lub równorzędny uzyskany w kierunku kształcenia:
- Automatyka i Robotyka,
- Informatyka,
- Elektrotechnika,
- Mechatronika,
- Mechanika i Budowa Maszyn
lub tytuł magistra lub licencjata lub równorzędny uzyskany w kierunku kształcenia:
- Matematyka,
- Informatyka,
- Ekonomia,
- Zarządzanie i Marketing
lub podobnym uzyskanym w Polsce lub w innym kraju.
W przypadku braku odpowiedniej umowy międzynarodowej o wzajemnym uznawaniu dyplomów ukończenia studiów wyższych, warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia tych studiów jest nostryfikacja dyplomu; Rada Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, w trybie określonym w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z 24.02.2006 r. w sprawie nostryfikacji dyplomów ukończenia studiów wyższych uzyskanych za granicą (Dz. U. nr 37, poz. 255), może zwolnić kandydata z postępowania nostryfikacyjnego.
Przyjęcie odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń w ramach limitu miejsc na studiach. Decyzję o spełnieniu warunków przyjęcia i zakwalifikowaniu do przyjęcia na studia podejmuje Kierownik Studiów. Studia są uruchamiane jeżeli zgłosi się co najmniej 15 kandydatów.