Opublikowano: 11.07.2022 11:04

Wyniki rekrutacji 2022

Wymagane dokumenty w I turze kwalifikacji w Warszawie należało złożyć w dniach 12-15 lipca

11 lipca każdy kandydat na studia w Warszawie (stacjonarne I stopnia oraz jednolite) otrzymał informacje o wyniku kwalifikacji na swoim Indywidualnym Koncie Rekrutacyjnym (IKR) w systemie zapisy.pw.edu.pl. Potem był czas na składanie dokumentów. 18 lipca poznaliśmy wyniki II tury kwalifikacji na studia w Warszawie i I tury kwalifikacji w Płocku.

Progi punktowe

Progi punktowe po I turze kwalifikacji oraz informacje o kierunkach, na które była prowadzona II tura kwalifikacji, zostały opublikowane w formie komunikatu na stronie Biura ds. Przyjęć na Studia.

Składanie dokumentów

Zakończyliśmy przyjmowanie dokumentów od kandydatów, którzy zakwalifikowali się na studia w I turze w Warszawie.

Jeśli złożyliście dokumenty w I turze w Warszawie, a w II dostaliście się na kierunek z wyższego miejsca na swojej liście preferencji, nie dostarczacie dokumentów ponownie.

Jeśli zakwalifikowaliście się w II turze w Warszawie, a w I nie złożyliście dokumentów, to teraz musicie to zrobić. Macie na to czas od 19 do 21 lipca. Dokumenty będą przyjmowane każdego z tych dni od godz. 9.00 do godz. 15.00 w salach wskazanych przez Wydziały. Tak samo wygląda to w przypadku kandydatów zakwalifikowanych na studia w I turze w Płocku. Listę miejsc znajdziecie w tabeli na stronie opisującej proces składania dokumentów.

Kandydaci, pamiętajcie, że informacja o zakwalifikowaniu to za mało, żeby zostać studentem PW, trzeba założyć odpowiednie dokumenty.

Jeśli macie polskie świadectwo, przygotujcie:

• oryginał świadectwa dojrzałości (do wglądu) + jego kserokopię,
  • dokument tożsamości (do wglądu),
  • 2 aktualne fotografie (zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych o wymiarach 35x45 mm) podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem (takie same jak zdjęcie załączone w formie elektronicznej do IKR),
  • inne dokumenty zadeklarowane i wykorzystywane w trakcie rekrutacji takie jak: dyplom technika, certyfikat znajomości języka angielskiego, zaświadczenie finalisty i laureata olimpiady bądź konkursu (do wglądu) + ich kserokopie.

Pamiętajcie o wykonaniu kopii dokumentów przed przybyciem na Uczelnię i zabraniu ze sobą oryginałów. Zgodność kopii z oryginałem będą poświadczać przyjmujący dokumenty współpracownicy Komisji Rekrutacyjnych.

Jeśli nie złożycie dokumentów w terminie (bez względu na powód), to znaczy, że rezygnujecie z miejsca na liście zakwalifikowanych.

Dokumenty w Waszym imieniu może złożyć pełnomocnik. Formularz upoważnienia znajduje się na stronie poświęconej składaniu dokumentów (nie wymaga on potwierdzenia notarialnego). Podczas składania dokumentów pełnomocnik musi wylegitymować się także swoim dokumentem tożsamości.

Kolejna tura kwalifikacji

Kolejna tura kwalifikacji nie będzie prowadzona.

Więcej informacji o rekrutacji

Najpierw szukajcie odpowiedzi na stronie poświęconej rekrutacji, szczególnie w części FAQ. Jeśli macie inne pytania, skontaktujcie się z Biurem ds. Przyjęć na Studia: (22) 234 7412 i rekrutacja.bps@pw.edu.pl lub Wydziałami.

Akademiki

Akcja kwaterunkowa dla nowo przyjętych studentów rozpocznie się 9 sierpnia i będzie się odbywać za pośrednictwem strony sspw.pl/kwaterunek. Jeśli chcecie, żeby we wniosku uwzględniono Waszą sytuację materialną, pamiętajcie, żeby wcześniej zebrać zaświadczenia z urzędu skarbowego o dochodzie Waszej rodziny.

Badania lekarskie

Zaświadczenie lekarskie nie jest wymagane w czasie trwania procesu rekrutacyjnego. Ale jeśli zostaliście przyjęci, musicie je złożyć w dziekanacie Waszego Wydziału przed rozpoczęciem zajęć.

Badania lekarskie muszą być wykonane przez dowolnego lekarza medycyny pracy. Skierowanie należy pobrać z Indywidualnego Konta Rekrutacyjnego (IKR) – zakładka Do pobrania – po zatwierdzeniu list przyjętych.