Opublikowano: 03.11.2020 16:37

Women in Tech Summit 2020 z udziałem PW

Perspektywy Women in Tech Summit 2020

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji imprezy przygotowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Wśród wirtualnych wystawców znajdzie się Politechnika Warszawska.

Perspektywy Women in Tech Summit to wydarzenie łączące tematykę naukową i technologiczną, którego celem jest dążenie do coraz lepszego poznania i zrozumienia problemów współczesności, a także podjęcie próby zaprojektowania ich rozwiązań.

Ważną rolę w tym procesie odgrywają uczelnie techniczne – miejsca, w których powstają nieszablonowe pomysły i projekty odpowiadające na potrzeby współczesnych społeczeństw.

Gdzie i kiedy odbędzie się tegoroczny Summit?

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią wydarzenie zostało przeniesione do sieci. Wystarczy elektroniczny bilet, aby 8 i 9 grudnia dołączyć do wirtualnego Summitu i wziąć udział w spotkaniach online.

Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu?

Perspektywy Women in Tech Summit to impreza o ogromnym zasięgu, przyciągająca uczestniczki i uczestników szukających nie tylko konkretnej wiedzy, ale i inspiracji. Politechniki Warszawskiej nie mogło tam zabraknąć. Kto będzie reprezentował naszą Uczelnię?

• Perspektywę naukowca i specjalisty do spraw teleinformatyki przedstawi prof. Krzysztof Szczypiorski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, szef Centrum Badawczego POB Cyberbezpieczeństwo i analiza danych utworzonego w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza, badacz o niebanalnym podejściu (zachęcamy do zapoznania się z projektem StegIbiza, czyli opisem metody ukrywania informacji poufnych w utworach muzycznych). Panel z udziałem prof. Szczypiorskiego będzie można obejrzeć 9 grudnia o 14:35 na głównej scenie Summitu.
  • Biuro Karier PW zajmie się wątkiem związanym z aktywnością zawodową. Zespół poprowadzi konsultacje z osobami, które chciałyby mądrze połączyć plany edukacyjne i karierę zawodową.
  • Kandydatki i kandydaci z zagranicy znajdą na naszym stanowisku materiały, które pomogą im podjąć decyzję o rozpoczęciu studiów na PW. Swoimi doświadczeniami podzielą się z odwiedzającymi studentki PW z Indii i Mongolii

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w tegorocznej edycji?

• aktualne zagadnienia – rozwój sztucznej inteligencji, rewolucja 5G, big data, uczenie maszynowe, cyberbezpieczeństwo, kryzys klimatyczny – organizatorzy Women in Tech Summit wiedzą, czym obecnie żyje świat, także świat technologii. Impreza ma pomóc w rozbudzeniu tej świadomości w możliwie jak najszerszym gronie i zachęcić do świadomego, odważnego działania we wspomnianych obszarach.
  • specjaliści– za każdą technologią stoją ludzie – badacze, wizjonerzy, przedsiębiorcy rozumiejący rolę nauki w kształtowaniu ich biznesu, a także decydenci, którzy likwidują bariery dla rozwoju. Podczas Summitu będziemy mieli okazję poznać te postaci bliżej, zainspirować się ich sukcesami i zrozumieć ich źródła. Poznamy m.in.:
    • Annę Lee Fisher, lekarkę, chemiczkę i astronautkę, która brała udział w misji STS-51A NASA;
    • Mariyę Gabriel, europejską komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży;
    • Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce;
    • a także przedstawicieli takich gigantów jak Microsoft, Facebook, Goldman Sachs, Intel, Amazon, Cisco, Google i innych.
  • kariera – w ramach Career Expo uczestnicy będą mogli spotkać się z reprezentantami najlepszych światowych firm z branży technologicznej i wziąć udział w konsultacjach. Przed spotkaniem warto przygotować swoje CV i konto w serwisie LinkedIn.
  • warsztaty – prawdziwa gratka dla tych, którzy cenią konkret. Pełna lista warsztatów wraz z opisami znajduje się na stronie womenintechsummit.pl/agenda. Ważna informacja: zapisy na zajęcia zaczynają się 28 listopada, a liczba miejsc jest ograniczona.

Dziękujemy za zgłoszenia – wejściówki na Summit (+warsztaty) zostały rozdane! Wszyscy studenci i doktoranci nadal mogą otrzymać zaproszenie na samo wydarzenie – szczegóły pod tym adresem

Uwaga! Studenci i pracownicy z PW mogą skorzystać z 300 bezpłatnych wejściówek na Summit i organizowane w jego ramach warsztaty. Zainteresowanych prosimy o przesłanie wiadomości na adres imprezy@pw.edu.pl.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie organizatora.