Przejdź do treści

Opublikowano: 18.12.2023 08:25

Witajcie na nowej odsłonie internetowej witryny Politechniki Warszawskiej

Odmieniona strona to efekt pracy uczelnianego zespołu

Po wielu miesiącach intensywnej pracy oddajemy w Wasze ręce nasze nowe miejsce w Internecie. Zmieniliśmy się dla Was, chcąc dostosować się do już istniejących potrzeb, a nawet spełnić te jeszcze niewypowiedziane oczekiwania. Czujcie się tu jak u siebie w domu. Miłego korzystania!

Nowa odsłona strony www ma być – to się akurat nie zmienia – narzędziem przede wszystkim komunikacji zewnętrznej, wizytówką Politechniki Warszawskiej i źródłem informacji o projektach, sukcesach, wydarzeniach. O tym, czego uczymy, jakie badania prowadzimy i jak można z nami współpracować. Wykorzystaliśmy doświadczenia z ewolucji strony sprzed dwóch lat, wsłuchiwaliśmy się w opinie, potrzeby i oczekiwania, przyglądaliśmy się zmianom w komunikacji, analizowaliśmy trendy.

Zdecydowaliśmy się odświeżyć i inaczej ułożyć treści na stronie, zmienić wygląd, wykorzystać inne niż do tej pory narzędzia programistyczne. Wszystko po to, żeby lepiej, wygodniej i przyjemniej poruszać się po witrynie oraz skuteczniej znajdować interesujące informacje. Czy strona jest skończona? Nie i mamy nadzieję, że to nigdy nie nastąpi – nieskończenie jej będzie bowiem najlepszą oznaką, że Politechnika Warszawska prężnie działa i potrzebuje atrakcyjnej platformy do prezentowania się w Internecie.

Nasze plany są ambitne i szeroko zakrojone. Chcemy udoskonalać stronę, m.in. poprzez wdrażanie nowych rozwiązań i dołączanie kolejnych tematów z PW. Celem głównym jest tworzenie spójnego (pod każdym względem), ciekawego i kompleksowego portalu, który będzie pokazywał, jak i czym żyje nasza Uczelnia.

Mamy już całkiem obszerną listę zadań do wykonania. Jeśli chcecie jeszcze ją uzupełnić – podzielić się opiniami czy pomysłami, zachęcamy do kontaktu: redakcja.bkp@pw.edu.pl. Takie głosy pomogą nam w rozwoju witryny.

Strona powstała w ramach projektu „Politechnika Warszawska Ambasadorem Innowacji na Rzecz Dostępności”, finansowego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020). Jest efektem pracy uczelnianego zespołu, złożonego z programistów, grafików, fotografów, redaktorów, a także specjalistów od procesów administracyjnych i finansowanych. Trzon grupy stanowili pracownicy Centrum Informatyzacji oraz Biura Komunikacji i Promocji.

Podobne tematy: