Opublikowano: 10.12.2020 17:22

Wirtualne wydarzenie Women in Tech Summit 2020 już za nami

Widok wirtualnego stoiska PW podczas konferencji Perspektyw Women in Tech

8636 osób ze 103 krajów – tak oficjalnie wyglądają statystyki odwiedzin podczas tegorocznej ogólnoświatowej konferencji Perspektyw Women in Tech, która w tym roku wyjątkowo odbyła się online. Wśród wystawców największego tego typu wydarzenia w Europie nie zabrakło Politechniki Warszawskiej.

W tym roku uczestnicy Women in Tech Summit 2020 mieli szansę wziąć udział w niemal 40 spotkaniach ze specjalistami od nowych technologii, skorzystać z ponad 200 sesji mentoringowych oraz 60 warsztatów dotyczących kariery i technologii, a także wysłuchać prawie 150 inspirujących mówców. Jednym z nich był prof. Krzysztof Szczypiorski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, szef Centrum Badawczego POB Cyberbezpieczeństwo i analiza danych utworzonego w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza. Prof. Szczypiorski uczestniczył w debacie Cybersecurity in times of crisis.

Perspektywy Women in Tech Summit to wydarzenie łączące tematykę naukową i technologiczną, którego celem jest dążenie do coraz lepszego poznania i zrozumienia problemów współczesności, a także podjęcie próby zaprojektowania ich rozwiązań. Ważną rolę w tym procesie odgrywają uczelnie techniczne – miejsca, w których powstają nieszablonowe pomysły i projekty odpowiadające na potrzeby współczesnych społeczeństw. Odwiedzający wirtualne stoisko naszej Uczelni mogli lepiej poznać ofertę edukacyjną PW, skonsultować się ze specjalistami z International Students Office, a także porozmawiać z przedstawicielkami Biura Karier PW o nauce i planowaniu kariery zawodowej. Na pytania gości odpowiadali również nasi studenci.

Tegoroczne wydarzenie było trzecim w cyklu konferencji Women in Tech. Politechnika Warszawska uczestniczyła w akcji od samego początku.