Opublikowano: 07.08.2024 14:06

Trzynaście wniosków z PW w programie „Doktorat wdrożeniowy 2024”

Finansowaniem w tej edycji zostanie objętych łącznie 157 wniosków.

Aż 13 wniosków z Politechniki Warszawskiej wstępnie zakwalifikowano do finansowania w programie „Doktorat wdrożeniowy 2024”. Po raz kolejny nasza Uczelnia zdobyła najwięcej miejsc spośród wszystkich zgłoszonych instytucji.

Doktorat wdrożeniowy to program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który stanowi alternatywną drogę uzyskania stopnia doktora, skierowaną do osób chcących łączyć rozwój kariery naukowej z pracą zawodową poza uczelnią. W praktyce oznacza to, że doktorant przygotowuje rozprawę, która ma pomóc w funkcjonowaniu jego przedsiębiorstwa.

To już ósma edycja programu. Od ubiegłorocznej edycji obowiązuje limit liczby zgłoszeń – jedna instytucja może zgłosić do programu maksymalnie 30 wniosków. Finansowaniem w tej edycji zostanie objętych łącznie 157 wniosków.

Wśród trzynastu pozytywnie rozpatrzonych zgłoszeń z Politechniki Warszawskiej najwięcej – bo po 3 wnioski – dotyczą 2 kategorii informatyka techniczna i telekomunikacja oraz inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka. Dwie aplikacje zgłoszono w dziedzinie nauk fizycznych, a po jednym wniosku w dziedzinach: inżynieria materiałowa, nauki chemiczne, inżynieria mechaniczna, a także automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne oraz inżynieria lądowa, geodezja i transport.

W ramach wcześniejszych siedmiu edycji programu na Politechnice Warszawskiej realizowanych było lub wciąż jest ponad 270 doktoratów wdrożeniowych.

Więcej informacji o „Doktoracie wdrożeniowym 2024” na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.