Opublikowano: 23.09.2020 16:04

Terminarz uroczystości inaugurujących rok akademicki 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej

Obchody centralne inauguracji roku akademickiego 2020/2021 odbędą się 1 października 2020 r. o godz. 10.00 i będą transmitowane online. Tegoroczne uroczystości wydziałowe zainicjowane zostaną 30 września 2020 r. przez Wydział Chemiczny oraz Wydział Transportu PW.

W wydarzenia nowego roku akademickiego wprowadzi nas prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Rektor Politechniki Warszawskiej, który w Dużej Auli Gmachu Głównego wygłosi przemówienie inauguracyjne. Naszą wspólnotę powitają również Przewodniczący Samorządu Studentów oraz Rady Doktorantów PW. Profesor Zbigniew Nawrat opowie „O tym, dlaczego rzeczy naprawdę wielkie robimy z ciekawości, a rzeczy naprawdę ważne - z potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi...”.

W inauguracji roku roku akademickiego 2020/2021 weźmie udział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Program obchodów centralnych:

• hymn państwowy;
  • powitanie uczestników uroczystości;
  • przemówienie Rektora prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zaremby;
  • wystąpienia okolicznościowe;
  • immatrykulacja;
  • wystąpienie Przewodniczącego Samorządu Studentów PW;
  • wystąpienie Przewodniczącego Rady Doktorantów PW;
  • wykład inauguracyjny prof. Zbigniewa Nawrata pt. „O tym, dlaczego rzeczy naprawdę wielkie robimy z ciekawości, a rzeczy naprawdę ważne - z potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi…”;
  • Gaudeamus.

Msza Święta Inauguracyjna roku akademickiego 2020/2021 zostanie odprawiona 1 października 2020 roku o godzinie 8.00 w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

Jako pierwszy rok akademicki 2020/2021 rozpocznie Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej. Wykład inauguracyjny pt. „Pandemie stymulują rozwój cywilizacji poprzez intensyfikowanie prac badawczych w wielu obszarach, m.in. nauk chemicznych” wygłosi dr hab. Jolanta Mierzejewska. Tego samego dnia na Wydziale Transportu „Transport autonomiczny pojazdów w kontekście budowy krajowych kompetencji” przybliży zgromadzonym dr hab. inż. Marcin Ślęzak, prof. ITS.

Tegoroczna Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021 w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku  odbędzie się 2 października 2020 r. o godzinie 11.00 i będzie transmitowana online za pośrednictwem kanału YouTube youtube.com/user/pwplock oraz strony głównej Politechniki Warszawskiej. Wykład inauguracyjny pt. „Polskie uczelnie i przedsiębiorstwa wobec współczesnych zagrożeń, wyzwań i szans” wygłosi Krzysztof Pietraszkiewicz - Prezes Związku Banków Polskich, Przewodniczący Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej.

WYDZIAŁOWE INAUGURACJE 2020_2021 (pdf, 469,55 kB)

Komunikat dotyczący sposobu przeprowadzenia inauguracji roku akademickiego 2020/2021

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że ze względu na pandemię COVID-19 jesteśmy zmuszeni znacząco ograniczyć liczbę osób biorących udział  w centralnej inauguracji roku akademickiego 2020/2021. W trosce o Państwa zdrowie, zaproszenia skierowaliśmy jedynie do wybranych gości, takich jak: członkowie nowego Senatu PW, byli Rektorzy, reprezentanci Konferencji Rektorów Uczelni Warszawskich, przedstawiciele władz Rzeczypospolitej Polskiej i władz samorządowych.

Jednocześnie gorąco zachęcamy wszystkich członków wspólnoty akademickiej oraz naszych przyjaciół do udziału w transmisji inauguracji roku akademickiego 2020/2021, która będzie dostępna na stronie internetowej Politechniki Warszawskiej www.pw.edu.pl dnia 1 października od godz. 10.00 oraz w mediach społecznościowych.

Wyrażamy nadzieję, że przyszły rok akademicki powitamy już w tradycyjnej, stacjonarnej formule spotkania.

Pytania związane z uroczystością prosimy kierować do Sekcji Komunikacji Społecznej i Mediów pod numer telefonu: 22 234 71 71.

Decyzja Rektora PW (nr 202/2020) w sprawie zasad przebywania w Gmachu Głównym w czasie inauguracji roku akademickiego 2020/2021