Przejdź do treści

Opublikowano: 15.09.2023 15:54

Tak było na Warszawskim Salonie Maturzystów 2023

Dawno nie widzieliśmy w naszej Dużej Auli takich tłumów

Dwa dni, dziesiątki stanowisk, setki spotkań i tysiące uczestników – 14 i 15 września na Politechnice Warszawskiej gościliśmy uczelnie i zainteresowanych studiami uczniów.

Warszawski Salon Maturzystów, organizowany – podobnie jak inne regionalne Salony – przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, wrócił do naszego Gmachu Głównego po czteroletniej przerwie. Przez ten czas zmieniło się wiele, ale niezmienna pozostała niesamowita frekwencja na wydarzeniu. Stoiska przeżywały prawdziwe oblężenie. Tłumy były także na spotkaniach informacyjnych o maturze i prezentacjach uczelni.

Przez dwa dni na naszym stanowisku czekali studenci i pracownicy – najlepsi przewodnicy po Politechnice Warszawskiej. Niestrudzenie opowiadali o kierunkach studiów, zajęciach, aktywnościach po nich oraz oczywiście o zasadach rekrutacji i o tym, co można robić po skończeniu PW. Odpowiadali na pytania, podpowiadali, wyjaśniają, doradzali. Dla odwiedzających nasze stoisko przygotowaliśmy materiały informacyjne i gadżety. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia Salonu Maturzystów opowiadaliśmy o PW także podczas prezentacji.

Drodzy uczniowie, mamy nadzieję, że rozbudziliśmy Waszą ciekawość Politechniką i inżynierią i już wkrótce dołączycie do grona naszych studentów. A zdjęcia w Dużej Auli lub przed Gmachem Głównym będą nie tylko piękną pamiątką, ale także inspiracją i motywacją do nauki i kolejnych wizyt na naszej Uczelni.

Pierwszego dnia Salonu gościliśmy m.in. wiceprezydent Warszawy Renatę Kaznowską, zastępcę dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej w Ministerstwie Edukacji i Nauki Łukasza Wawra, założyciela Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i pomysłodawcę Salonów Maturzystów Waldemara Siwińskiego, rektorów i prorektorów stołecznych (i nie tylko) uczelni. Po spotkaniu z Rektorem PW prof. Krzysztofem Zarembą i uroczystym otwarciu Salonu nasi goście zwiedzali stanowiska. A było co oglądać! Cieszymy się, że tak wiele uczelni, nie tylko z Warszawy, wzięło udział w wydarzeniu.

Dziękujemy za Warszawski Salon Maturzystów 2023 i do zobaczenia na następnym!