Przejdź do treści

Opublikowano: 04.06.2023 00:31

Tak było na Pikniku PW „Od mikro do makro”

Piknik odbył się na terenie przy Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW

W tym roku przedłużyliśmy świętowanie Dnia Dziecka i 3 czerwca zaprosiliśmy na Politechnikę Warszawską do świata zabawy, nauki i kina. Dziękujemy wszystkim, którzy to zaproszenie przyjęli i skorzystali z przygotowanych atrakcji.

W strefie animacji dzieci (i to nie tylko te małe) mogły wykazać się swoimi artystycznymi talentami, tworząc rozmaite gadżety, a także wziąć udział w zabawach i konkursach czy poszaleć na dmuchańcach. Były stanowiska do malowania twarzy i tworzenia niesamowitych kształtów z balonów. Prawdziwym magnesem (czemu wcale się nie dziwimy) okazały się popcorn i lody. Wszystkie atrakcje utrzymano w morsko-pirackich klimatach. Ale o żadnym strachu nikt nie myślał – zabawa została przedłużona, a i tak trudno się było rozstać…

Miłośnicy nauki mieli okazję zobaczyć łaziki, rakiety, samoloty, roboty czy różne instalacje tworzone przez koła naukowe z Politechniki Warszawskiej. Studenci opowiadali o swoich projektach, wykonywali eksperymenty i zapraszali do wspólnej naukowej zabawy. Dzieci i dorośli mogli poznać, czym zajmują się Koło Naukowe Bekker Team, Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE AeroDesign, Koło Naukowe Energetyków, Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej Venturi, Koło Naukowe Biotechnologów Herbion, Studenckie Koło Astronautyczne, Koło Naukowe Komputerowej Integracji i Automatyzacji Produkcji CIM, Koło Naukowe Robotyki Bionik oraz Koło Naukowe Sztucznej Inteligencji Golem. Oceniając zainteresowanie tymi stanowiskami, nie mamy wątpliwości – przyszłość inżynierii jest w dobrych rękach.

Finałem pikniku było wieczorne kino plenerowe. Pokazaliśmy najnowszy film Stevena Spielberga pt. „Fabelmanowie”. To opowieść o dorastaniu Sammy’ego – wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i początkującego filmowca. Chłopiec przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych. To było idealne zwieńczenie dnia.

Na uczestników pikniku czekały niespodzianki – politechniczne gadżety i upominki, które – mamy nadzieję – będą świetną pamiątką, a dla niektórych może nawet zachętą, żeby studiować na naszej Uczelni.