Opublikowano: 16.06.2023 10:44

Relacja z wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Wydarzenie odbyło się 14 i 15 czerwca w warszawskiej hali EXPO XXI

Byliśmy jednym z wystawców na międzynarodowej konferencji technologicznej połączonej z targami kariery. Przez dwa dni opowiadaliśmy o Politechnice Warszawskiej oraz możliwościach, jakie daje.

Na politechnicznym stanowisku można było spotkać studentów, doktorantów i pracowników PW – z różnych Wydziałów i jednostek. Dzięki temu pokazaliśmy, jak ciekawa i różnorodna jest nasza Uczelnia.

Najwięcej pytań dotyczyło studiów – oferty i zasad rekrutacji, a także czekających na absolwentów możliwości zawodowych. Zainteresowanie wzbudzały zarówno studia I i II stopnia, jak i te podyplomowe. Reprezentanci PW wyjaśniali, doradzali, dzielili się wiedzą i doświadczeniami oraz prezentowali efekty swoich prac.

Studenci opowiadali o studiowaniu oraz o tym, co można robić na Politechnice poza zajęciami: zaangażować się w działalność Samorządu Studentów, kół naukowych czy aktywności w ramach konsorcjum uniwersytetów europejskich ENHANCE. Koło Naukowe Humanoid pokazało nawet swojego robota humanoidalnego.

Pracownicy Wydziałów i innych jednostek odpowiadali na pytania o programy studiów oraz o prowadzone badania. Zwiedzający mieli okazję porozmawiać m.in. o studiach na odległość, świecie IT, biotechnologii, inżynierii materiałowej i o nanomateriałach węglowych.

W tym roku głównymi tematami Women in Tech Summit były sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, deep tech, rozwiązania chmurowe, komputery kwantowe i cyfrowa ekologia, a także WEB 3.0 i NFT. W ciągu dwóch dni wydarzenia (14-15 czerwca 2023 roku) na scenie wystąpiło ok. 150 mówców. Do tego odbywały się warsztaty oraz targi kariery z udziałem firm technologicznych i najlepszych uczelni technicznych w Polsce.