Opublikowano: 17.09.2024 16:11

Politechnika Warszawska solidarna z ofiarami powodzi

fot. pixabay

Naukowcy z PW o sytuacji powodziowej w Polsce

W obliczu katastrofalnych powodzi, które nawiedziły Polskę w ostatnich dniach, naukowcy z Politechniki Warszawskiej występowali w ogólnokrajowych mediach i komentowali bieżącą sytuację hydrologiczną. Nasi eksperci starali się też wyjaśnić podstawowe zjawiska i procesy, związane z kataklizmem, jakim jest powódź, a także przybliżyli środki temat środków ochrony przeciwpowodziowej.

Społeczność akademicka Politechniki Warszawskiej solidaryzuje się ze wszystkimi osobami, które ucierpiały w wyniku powodzi w południowej Polsce. Osoby studiujące na PW, których rodziny zostały dotknięte kataklizmem, mogą ubiegać się o przyznanie wsparcia materialnego i zwolnienie z opłat związanych z kształceniem oraz zakwaterowaniem w akademikach. Oferujemy również wsparcie psychologiczne wszystkim osobom dotkniętym kryzysem związanym z powodzią.

Pomoc dla studentów i uczestników studiów doktoranckich PW

Studenci i doktoranci PW mogą wnioskować o przyznanie zapomogi, zwolnienie lub obniżenie opłat związanych z kształceniem oraz zakwaterowaniem w akademikach. Dodatkowo studenci mogą również wnioskować o przyznanie stypendium socjalnego.

Zbiórka darów dla powodzian

Mając na uwadze, że władze Miasta Stołecznego Warszawy podjęły szeroko zakrojone działania mające na celu zbiórkę darów dla powodzian, zachęcamy wszystkich do przynoszenia wody, suchej żywności i środków higienicznych do punktu zlokalizowanego w Zespole Stacji Filtrów przy ul. Koszykowej 81, znajdującym się niedaleko kampusu Politechniki Warszawskiej.

Wolontariat studencki

Wspieramy akcję wolontariatu studenckiego na terenach dotkniętych powodzią. Fundacja Grupy PKP oraz Samorządy Studenckie Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego połączyły siły i poszukują wolontariuszy, którzy pojadą na tereny popowodziowe i pomogą w ich uprzątnięciu. Wolontariusze będą mieli zapewnione wszystkie narzędzia, a także darmowe ubezpieczenie, transport, nocleg oraz wyżywienie. Samorządy Studenckie podejmą odpowiednie kroki, aby wszystkie osoby, które zgłosiły się do wolontariatu, miały usprawiedliwione nieobecności na zajęciach. Po więcej informacji o terminach i zapisach zapraszamy na Facebooka

Naukowcy z PW o sytuacji powodziowej w Polsce