Opublikowano: 13.12.2021 16:06

Politechnika Warszawska na Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021

W tym roku IGF odbył się po raz szesnasty

Od 6 do 10 grudnia 2021 roku międzynarodowe środowisko internetowe spotkało się w Katowicach podczas Światowego Forum Zarządzania Internetem (IGF). W wydarzeniu brali również udział przedstawiciele naszej Uczelni.

Tegoroczne forum odbyło się pod hasłem „Internet United”, mającym obrazować ideę otwartego, wolnego i niepodzielonego internetu.

O różnych aspektach tego tematu dyskutowali ministrowie i szefowie organizacji międzynarodowych, przedstawiciele biznesu, w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, teoretycy i praktycy.

Na otwarciu szczytu Politechnikę Warszawską reprezentował prof. dr hab. inż. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju. W panelach eksperckich wzięli natomiast udział nasi naukowcy: dr inż. Zbigniew Wawrzyniak i dr inż. Grzegorz Kasprowicz z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych byli organizatorami i uczestnikami panelu o technologiach kwantowych, a prof. dr hab. inż. Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz – zastępca dyrektora NASK i dyrektor ds. naukowych oraz badaczka z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych uczestniczyła w debacie o cyfrowej suwerenności i solidarności. Ekspertami w dyskusjach byli także dr Agata Ferreira z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych (panel o różnych wymiarach branży fintech) oraz dr inż. Witold Skomra z Wydziału Zarządzenia (panel o cyberbezpieczeństwie i zarządzaniu kryzysowym).

Internet Governance Forum – Światowe Forum Zarządzania Internetem to doroczne, międzynarodowe spotkanie z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest miejscem wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zarządzania internetem.