Opublikowano: 05.09.2022 11:38

Politechnika Warszawska na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego 2022

Swoje technologie na MSPO 2022 prezentują nasi naukowcy i studenci

Nasza Uczelnia po raz drugi uczestniczy w targach MSPO w Kielcach (6-9 września 2022 roku) – jednej z największych europejskich wystaw przemysłu zbrojeniowego. Na stoisku prezentujemy kilkadziesiąt technologii rozwijanych przez nasze zespoły badawcze i studenckie. Naukowcy z PW biorą też udział w jednym z seminariów.

Podczas XXX Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego można zobaczyć m.in. tworzone przez naszych badaczy samoloty, drony, technologie radarowe, technologie produkcji materiałów pędnych i wybuchowych, części i osprzęt do broni drukowane w technologii 3D, rozwiązania związane z zarządzaniem energią, platformy wspomagające analizę miejsc wypadków i katastrof.

Swoje projekty pokazują także studenci PW działający w kołach naukowych. Są to m.in. satelita PW-Sat3, rakiety, silniki i pojazdy autonomiczne.

Na stoisku PW przez wszystkie cztery dni targów można nie tyko zobaczyć nasze technologie, ale także spotkać się z ich twórcami i porozmawiać o współpracy.

Drugiego dnia MSPO, czyli 7 września nasi naukowcy biorą udział w jednym z seminariów. O współpracy uczelni cywilnych w tworzeniu technologii dla potrzeb bezpieczeństwa i obronności państwa opowiadają prof. Robert Głębocki (Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa) i prof. Krzysztof Kulpa (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych).

Po szczegółowe informacje o udziale naszej Uczelni w MSPO 2022 zapraszamy na stronę Centrum Zarzadzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Więcej informacji o MSPO znajduje się na stronie www.targikielce.pl/mspo.