Opublikowano: 13.04.2022 16:32

Politechnika Warszawska na konferencji Sprawny Dziekanat

Ponad 100 uczestników z 23 uczelni wzięło udział w konferencji organizowanej przez Uczelniane Forum Dziekanatów Politechniki Warszawskiej i Stowarzyszenie Forum Dziekanatów. Naszą Uczelnię reprezentowało 34 pracowników.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać prezentacji i dyskusji dotyczących nowoczesnych rozwiązania do planowania i rozliczania dydaktyki, elektronicznej obsługi toku studiów, zarządzania pracą dziekanatu oraz współpracy międzyuczelnianej i wewnątrzuczelnianej.

Podczas konferencji nie zabrakło wystąpień pracowników Politechniki Warszawskiej:

• Marcin Drozd (Kierownik Sekcji ds. systemu USOS) przedstawił właśnie wdrażaną nową funkcjonalność w USOS PW – Elektroniczne doręczanie wszczęcia postępowania i decyzji o skreśleniu.
  • Olga Skierniewska-Małys (Zastępca Kierownika Działu ds. Studiów) poprowadziła panel 100 pytań do MEiN o prawo szkolnictwa wyższego, na pytania odpowiadał Marcin Czaja, dyrektor Departamentu Szkolnictwa Wyższego, MEiN.
  • Dr inż. Marcin Kotarba z Wydziału Zarządzania opowiedział o Roli Dziekanatów w Zarządzaniu Strategicznym Uczelnią, na przykładzie współpracy UFD i Projektu IDUB/Uczelnia Badawcza na PW.
  • O Komunikacji – podstawie skutecznej i efektywnej współpracy na przykładzie Uczelnianego Forum Dziekanatów PW opowiedzieli Beata Dobrzeniecka (Kierownik Dziekanatu Wydziału Mechatroniki), Katarzyna Guła (Kierownik Dziekanatu Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska), Marcin Drozd (Kierownik Sekcji ds. systemu USOS), Izabela Skwara (Kierownik Działu ds. Studiów), Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk, Anna Stoczkiewicz (Kierownik Dziekanatu Wydziału Inżynierii Lądowej, Przewodnicząca Uczelnianego Forum Dziekanatów PW) i Joanna Zatorska (Kierownik Biura Rektora).

– Podczas każdego z paneli tematycznych frekwencja na sali była bardzo wysoka, co wydaje się potwierdzeniem trafnie dobranej tematyki konferencji – komentuje Anna Stoczkiewicz. – Również podczas przerw kawowych uczestnicy z zaangażowaniem wymieniali swoje doświadczenia w zakresie poruszanych tematów.

Dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Prezes Stowarzyszenia Forum Dziekanatów w podsumowaniu wydarzenia odniosła się m.in. do prezentacji z PW.

„W pamięci utkwiło mi w szczególności ostatnie wystąpienie dotyczące UFD PW. Prorektor ds. Studiów prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk oraz kierownicy i pracownicy działów współpracujących z UFD PW opowiadali o tym, jak funkcjonuje UFD PW i jak wygląda ich wspólna praca. Brzmiało to bardzo autentycznie i jestem przekonana, że faktycznie każdy od swojej strony stara się, aby innym działom pracowało się lepiej, realizując w ten sposób wspólnie cele strategiczne i operacyjnej uczelni – rozwijając ją i ulepszając” – skomentowała dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska.

Konferencja Sprawny dziekanat odbyła się w dniach 30 marca – 1 kwietnia 2022 roku w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Warszawskiej w Sarbinowie.