Opublikowano: 29.01.2021 17:28

Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni w kadencji 2021-2024

Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba i Przewodniczący Rady Uczelni Krzysztof Pietraszkiewicz

W posiedzeniu wzięli udział członkowie Rady Uczelni i przedstawiciele władz Politechniki Warszawskiej. Spotkanie odbyło się 28 stycznia 2021 roku i miało charakter hybrydowy - część uczestników zebrała się w Sali Senatu, a inni byli obecni zdalnie.

Skład Rady Uczelni oraz jej Przewodniczący zostali powołani decyzją Senatu Politechniki Warszawskiej. Przewodniczącym po raz kolejny został Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich.

- Widzę sporo pracy i dużą rolę w działalności Politechniki Warszawskiej dla Rady Uczelni - podkreślał prof. Krzysztof Zaremba, Rektor PW. - Chciałbym, żebyście Państwo byli nam pomocni w różnych sprawach, nie tylko tych, które są zdefiniowane przez Ustawę, ale także chcielibyśmy z Państwa współpracy, pomocy korzystać w innych obszarach, gdzie potrzebujemy po prostu pewnej porady, ekspertyzy.

- Dziękujemy za zaufanie - mówił Krzysztof Pietraszkiewicz, Przewodniczący Rady Uczelni. - Postaramy się zrobić wszystko, aby służyć w jak najlepszy sposób Politechnice Warszawskiej, tej społeczności, ale także szerzej polskiej nauce i gospodarce, bo tak rozumiemy ten zamysł utworzenia Rad Uczelni - nie tylko jako dodatek do funkcjonowania Uczelni, ale jako rozpoczęcie pewnej ważnej drogi, kolejnego etapu w rozwoju polskich uczelni.

Prof. Krzysztof Zaremba wręczył akty nominacyjne obecnym w Sali Senatu członkom Rady Uczelni.

Członkowie spoza wspólnoty Uczelni:

• Dominika Bettman,
  • dr hab. Teresa Czerwińska, prof. uczelni,
  • prof. dr hab. inż. Krzysztof Kurek,
  • Krzysztof Pietraszkiewicz - Przewodniczący.

Członkowie reprezentujący wspólnotę Uczelni:

• dr hab. inż. Karol Jan Kowalski, prof. uczelni,
  • prof. dr hab. inż. Roman Szewczyk,
  • prof. dr hab. Grzegorz Świątek,
  • dr hab. inż. Wojciech Święszkowski, prof. uczelni.

Zgodnie z Ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce w skład Rady Uczelni wchodzi także Przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Obecnie funkcję tę pełni Michał Rodowski.