Przejdź do treści

Opublikowano: 03.03.2023 15:05

Nowy bezpłatny program PW dla szkół średnich

Na spotkania mogą zapisywać tylko nauczyciele (opiekunowie grup szkolnych)

Zapraszamy grupy szkolne z liceów i techników do udziału w projekcie #zawszeciekawi. Będziemy odwiedzać nasze Wydziały, dzielić się wiedzą i pokazywać, jak wykorzystać ją w praktyce. Dla uczniów to okazja, żeby przekonać się, co to znaczy studiować na Politechnice Warszawskiej. Na spotkania obowiązują zapisy.

Czego będę się uczyć na tym kierunku? Czy żeby się na niego dostać, muszę zdawać na maturze konkretny przedmiot? Nie mam z tego rozszerzenia – czy na studiach sobie bez niego poradzę? Jak wyglądają wykłady i co się robi na laboratoriach? To pytania, które zadaje nam młodzież, kiedy się z nią spotykamy i rozmawiamy o studiach. Do wyjaśniania i opowiadania postanowiliśmy dodać jeszcze jeden element – zaproszenie na naszą Uczelnię, żeby uczniowie mogli odpowiedź nie tylko usłyszeć, ale zobaczyć ją na własne oczy i poczuć na własnej skórze.

Nasz program ma zaspokajać ciekawość i inspirować. Grupy będą odwiedzać konkretne Wydziały PW, uczestniczyć w wykładach i zajęciach praktycznych, zdobywać wiedzę i umiejętności, a – co za tym idzie – otrzymywać wsparcie w wyborze kierunku studiów czy przedmiotów maturalnych.

Na spotkania obowiązują zapisy i limit miejsc. Zgłoszenia przyjmujemy tylko od nauczycieli (opiekunów grup szkolnych).

Zapisy zostały zamknięte.

Pierwsza edycja projektu #zawszeciekawi trwa od marca do maja 2023 roku.

Regulamin programu PW dla szkół #zawszeciekawi 

Podobne tematy: