Opublikowano: 30.11.2020 18:02

Międzynarodowa konferencja z udziałem PW

Zapraszamy!

To już trzecia edycja imprezy przygotowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Tym razem, ze względu na pandemię, wydarzenie odbędzie się online. Niezmiennie jednak wśród wystawców pojawi się Politechnika Warszawska.

Perspektywy Women in Tech Summit to wydarzenie, które łączy naukę i technologię. Jego celem jest dążenie do coraz lepszego poznania i zrozumienia problemów współczesności, a także próba zaprojektowania ich rozwiązań. Ważną rolę w tym procesie odgrywają uczelnie techniczne – miejsca, w których powstają nieszablonowe pomysły i projekty odpowiadające na potrzeby współczesnych społeczeństw.

Szczególnie zapraszamy, by 8 i 9 grudnia 2020 roku odwiedzić wirtualne stoisko Politechniki Warszawskiej. Kandydatki i kandydaci z zagranicy znajdą tam materiały, które pomogą podjąć decyzję o rozpoczęciu studiów na PW. Swoimi doświadczeniami podzielą się także nasze studentki z Indii i Mongolii. Biuro Karier PW zajmie się z kolei tematem aktywności zawodowej. Nasi specjaliści poprowadzą konsultacje z osobami, które chciałyby mądrze połączyć plany edukacyjne i karierę zawodową.

Perspektywę naukowca i specjalisty do spraw teleinformatyki przedstawi prof. Krzysztof Szczypiorski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, szef Centrum Badawczego POB Cyberbezpieczeństwo i analiza danych utworzonego w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza, badacz o niebanalnym podejściu (zachęcamy do zapoznania się z projektem StegIbiza, czyli opisem metody ukrywania informacji poufnych w utworach muzycznych). Panel z udziałem prof. Szczypiorskiego będzie można obejrzeć 9 grudnia o 14:35 na głównej scenie Summitu.

Wszyscy studenci i doktoranci nadal mogą otrzymać darmowe zaproszenie na wydarzenie – szczegóły pod tym adresem

Więcej informacji o Perspektywy Women in Tech Summit 2020 na naszej stronie i stronie konferencji