Opublikowano: 23.12.2020 15:16

Kierunki studiów z PW z Certyfikatami Doskonałości Kształcenia

W sumie kierunki z PW otrzymały cztery certyfikaty

Inżynieria materiałowa, automatyka i robotyka oraz energetyka decyzją Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej otrzymały Certyfikaty Doskonałości Kształcenia.

Inżynieria materiałowa została nagrodzona w kategorii "Zawsze dla studenta − doskonałość we wsparciu rozwoju studentów".

Uzyskanie tego certyfikatu możliwe jest wówczas, gdy raport z wizytacji Polskiej Komisji Akredytacyjnej zawiera dobre praktyki w zakresie wsparcia studentów w uczeniu się, rozwoju społecznym, naukowym lub zawodowym i wejściu na rynek pracy oraz rozwoju i doskonalenia form wsparcia, a uzasadnienia ocen potwierdzają skuteczny wpływ studentów na zapewnienie i doskonalenie jakości kształcenia na kierunku i prezentują dobre praktyki w tej sferze.

Automatyka i robotyka oraz energetyka otrzymały wyróżnienia w kategorii "Otwarty na świat − doskonałość we współpracy międzynarodowej".

Kierunek może otrzymać ten certyfikat, jeżeli raport z wizytacji wskazuje dobre praktyki odnoszące się do warunków i sposobów podnoszenia stopnia umiędzynarodowienia procesu kształcenia, a uzasadnienia ocen potwierdzają skuteczny wpływ współpracy międzynarodowej na koncepcję kształcenia, realizację programu studiów i rozwój kadry oraz obejmują dobre praktyki w tym zakresie.

Dodatkowo energetyka otrzymała także certyfikat w kategorii "Partner dla rozwoju – doskonałość we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym".

Wniosek o takie wyróżnienie powinien być umotywowany zidentyfikowaniem w raporcie z wizytacji dobrych praktyk w zakresie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym w konstruowaniu, realizacji i doskonaleniu programu studiów oraz jej wpływu na rozwój kierunku, a uzasadnienia ocen winny potwierdzać skuteczny wpływ interesariuszy zewnętrznych na konstruowanie i realizację programu studiów oraz doskonalenie jakości kształcenia na kierunku, jak również wskazywać dobre praktyki na tym polu.

Podstawą przyznania certyfikatu jest pozytywna ocena programowa na 6 lat poparta dobrymi praktykami w zakresie jakości kształcenia lub udokumentowanymi, regularnymi osiągnięciami studentów i absolwentów.

Więcej informacji o Certyfikatach Doskonałości Kształcenia i pełna lista nagrodzonych kierunków na stronie Polskiej Komisji Akredytacyjnej