Opublikowano: 14.12.2020 17:32

Jeśli studiować, to na PW

Politechnika Warszawska od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem kandydatów

Podczas letniej rekrutacji na studia Politechnika Warszawska była jedną z najbardziej obleganych polskich uczelni – o jedno miejsce starało się więcej niż 6 kandydatów. Jak podaje w swoim komunikacie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, nasza uczelnia cieszyła się największym zainteresowaniem wśród starających się o zdobycie indeksu.

W zestawieniu przygotowanym na bazie danych zgromadzonych w systemie POL-on widać, że pozycję rekrutacyjnego lidera PW miała nie tylko wśród uczelni technicznych, ale też szkół wyższych każdego typu. W ostatnim naborze odnotowaliśmy w sumie 45 591 zgłoszeń na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie.

W podsumowaniu MNiSW najpopularniejszym kierunkiem studiów była inżynieria internetu rzeczy – to program, który także na samej PW okazał się być najchętniej wybieranym przez kandydatów. Na jedno miejsce debiutującego w ofercie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych kierunku przypadało aż 31 aplikacji.

Pozostałe wyjątkowo popularne kierunki letniego naboru to:

• cyberbezpieczeństwo (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych) – 20 zgłoszeń na miejsce;
  • zarządzanie (Wydział Zarządzania) – 18 zgłoszeń na miejsce;
  • automatyka i robotyka (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych) – 15 zgłoszeń na miejsce;
  • matematyka i analiza danych (Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych) – 15 zgłoszeń na miejsce.

Ci, którzy chcieliby rozpocząć studia na PW w połowie roku akademickiego, mogą wziąć udział w naborze prowadzonym na Wydziale EiTI. Do 5 stycznia 2021 r. potrwa nabór na wybrane kierunki studiów I stopnia:

• elektronikę
  • informatykę
  • telekomunikację
  • Computer Science
  • Telecommunications

Osoby, które zakwalifikują się w naborze na semestr letni, rozpoczną naukę już 20 lutego.

Więcej informacji w artykule na naszej stronie, a także w zakładce Rekrutacja.