Opublikowano: 20.08.2021 14:39

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

1 października o godz. 10.00 rozpoczynamy na Politechnice Warszawskiej nowy rok akademicki. Zapraszamy do oglądania transmisji z uroczystości!

Tradycyjnie, w Dużej Auli Gmachu Głównego, uroczyście zainaugurujemy rok akademicki. Ograniczenia związane z COVID-19 nie pozwalają na spotkanie się w licznym gronie, jednak nie rezygnujemy całkowicie ze stacjonarnego rozpoczęcia roku akademickiego 2021/2022.

W trakcie uroczystości będziemy mogli wysłuchać przemówienia prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zaremby, Rektora Politechniki Warszawskiej.

Wykład inauguracyjny pt. „Uczelnie, banki, polska gospodarka wobec współczesnych zagrożeń, wyzwań i szans” wygłosi Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich i Przewodniczący Rady Uczelni.

W uroczystości weźmie udział Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Program uroczystej inauguracji roku akademickiego 2021/2022:

• hymn państwowy,
  • powitanie uczestników uroczystości,
  • przemówienie Rektora PW prof. dr. hab. inż. Krzysztofa Zaremby,
  • przemówienie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego,
  • immatrykulacja,
  • wystąpienie Przewodniczącego Samorządu Studentów PW,
  • wystąpienie Przewodniczącego Rady Doktorantów PW,
  • wykład inauguracyjny Krzysztofa Pietraszkiewicza pt. „Uczelnie, banki, polska gospodarka wobec współczesnych zagrożeń, wyzwań i szans”,
  • „Gaudeamus”.

Uroczystości w Gmachu Głównym poprzedzi msza święta inaugurująca nowy rok akademicki. Zostanie ona odprawiona 1 października o godz. 8.00 w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Będzie jej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz - Arcybiskup Metropolita Warszawski.

Po informacje o inauguracjach wydziałowych zapraszamy na strony wydziałowe.