Przejdź do treści

Opublikowano: 03.11.2022 12:20

Dzień Politechniki Warszawskiej 2022

Dzień PW to okazja to wspomnień i spotkań

15 listopada to dla nas wyjątkowa data. Tego dnia obchodzimy Dzień PW – na pamiątkę wydarzeń z 1915 roku, kiedy to rozpoczął się pierwszy rok akademicki z polskim jako językiem wykładowym. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Program obchodów Dnia PW 2022:

 • uroczyste posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej
  godz. 11.00, Mała Aula w Gmachu Głównym (wstęp z zaproszeniami)
  W programie m.in. przemówienie Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby, wręczenie medali, odznak, dyplomów i nagród.
 • spacer po PW
  godz. 16.15, zbiórka przed Gmachem Głównym (wstęp wolny, ale obowiązuje limit miejsc)
  Uczestnicy poznają historię Placu Politechniki i okolicznych ulic, Gmachu Głównego i budynków na Kampusie Centralnym. Po PW oprowadzać będzie Piotr Wierzbicki – znany przewodnik warszawski, zaprzyjaźniony z Politechniką. Spacer potrwa ok. 1,5 godziny. Ze względu na Dzień PW i spacer nasze Muzeum będzie otwarte dłużej - do godz. 18.00.   
 • składanie kwiatów
  godz. 18.40, Gmach Główny (wstęp wolny)
  Uczelniana delegacja złoży kwiaty pod tablicami, upamiętniającymi udział ludzi z PW w walce o wolną i niepodległą Polskę.
 • Gala Złotej Księgi
  godz. 19.00, Mała Aula w Gmachu Głównym (wstęp wolny)
  Absolwenci PW, którzy mogą się poszczycić wybitnymi osiągnięciami zawodowymi, otrzymają dyplomy i statuetki Złotej Księgi. Po uroczystym wręczeniu wyróżnień wystąpi Zespół Pieśni i Tańca PW, a wydarzenie zakończy spotkanie towarzyskie.

13 listopada o godz. 20.30 w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie została odprawiona msza święta z okazji Dnia PW.

Podobne tematy: