Przejdź do treści

Opublikowano: 20.05.2023 17:01

Dziękujemy za Drzwi Otwarte PW 2023

Na naszych Drzwiach Otwartych dopisała i frekwencja, i pogoda

Czy młodzi ludzie są #zawszeciekawi? Po tym, co widzieliśmy 20 maja na Politechnice Warszawskiej, możemy z pełną mocą odpowiedzieć – tak. Teraz czas na kolejny krok – studia na naszej Uczelni. Rejestracja na kierunki stacjonarne I stopnia (poza Wydziałem Architektury) zaczyna się 5 czerwca.

Najważniejszym punktem na mapie Drzwi Otwartych był oczywiście Gmach Główny. To tam w Dużej Auli swoje stanowiska miały wszystkie Wydziały PW, a także Ośrodek Kształcenia na Odległość, Szkoła Doktorska, Studia id, Biuro ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni, International Students Office oraz Samorząd Studentów i Biuro Karier. Na centralnym stoisku o kierunkach, zasadach i terminach rekrutacji opowiadali pracownicy Biura ds. Przyjęć na Studia i studenci. 

Wszędzie toczyły się rozmowy – o Politechnice, studiowaniu, aktywnościach poza zajęciami. To była świetna okazja, żeby poznać ludzi z PW – studentów, doktorantów i wykładowców. Dodatkowymi atrakcjami były projekty realizowane przez różne politechniczne zespoły oraz konkursy. 

Mała Aula wypełniła się po brzegi na prezentacjach poświęconych rekrutacji. Uczestnicy nie tylko słuchali, ale także notowali i fotografowali najważniejsze dla nich informacje. 

Życiem tętnił również plac przed Gmachem Głównym. Wszystko za sprawą kół naukowych, które pokazywały tam swoje projekty. Można było zobaczyć m.in. bolid elektryczny, roboty, rakiety, samoloty, pojazd autonomiczny, eksperymenty czy stworzone przez studentów instalacje.  

Na prezentacje o kierunkach studiów, sesje Q&A, spotkania z koła naukowymi oraz zwiedzanie laboratoriów zaprosiły do siebie Wydziały PW. Dzięki temu zainteresowani mieli szansę zobaczyć miejsca, w których może już niedługo będą zdobywać wiedzę. 

Piękna pogoda sprzyjała spacerom po naszym Kampusach i nawiązywaniu nowych kontaktów. Mamy nadzieję, że także podejmowaniu decyzji, żeby wybrać studia na Politechnice Warszawskiej. 

Podobne tematy: