Przejdź do treści

Opublikowano: 29.03.2021 19:24

Drzwi Otwarte PW

W sobotę 17 kwietnia zapraszamy na Drzwi Otwarte PW online. Do zobaczenia na Facebooku, YouTube i platformie MS Teams oraz Discord

Spotkaj się z nami 17 kwietnia – wirtualnie!

Przedmioty ścisłe to coś, co sprawia, że serca biją Wam szybciej? Macie głowy pełne nie tylko wiedzy, ale też pomysłów na konstrukcje, eksperymenty i badania? Dobrze się składa! W Politechnice Warszawskiej czekamy właśnie na kandydatów takich jak Wy.

Chociaż w tym roku nie możemy Was zaprosić do odwiedzenia kampusu PW, to nie chcemy przegapić okazji do spotkania. Przygotowaliśmy Drzwi Otwarte w formie wirtualnej. Już 17 kwietnia na profilu Politechniki Warszawskiej na Facebooku i kanale PW na YouTubie będziecie mieli okazję:

 • zdobyć kilka cennych wskazówek i dowiedzieć się, jak ugryźć maturę i wykorzystać zdobywaną przez lata wiedzę,
 • przekonać się, że rekrutacja na studia to proces prostszy niż myślicie,
 • spotkać się z Samorządem Studentów PW, Radą Kół Naukowych i przedstawicielami takich kół, którzy pokażą Wam, że wykłady to nie wszystko,
 • usłyszeć, czym PW jest dla naszych studentów i doktorantów,
 • poznać absolwentów naszej uczelni, którzy pozwolą Wam spojrzeć na studia z nowej perspektywy.

Na platformie MS Teams będziecie mieli okazję porozmawiać na żywo ze studentami, przedstawicielami wydziałów, Biurem ds. Przyjęć na Studia i innymi ludźmi tworzącymi społeczność PW. Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Jak w pełni wykorzystać czas studiów? Pobierz poradnik z radami absolwentów PW dla kandydatów i studentów

Harmonogram wydarzenia

10:00 - 11:00

 • Dokładnie o 10:00 otwieramy wirtualne Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej! Prosto z Gmachu Głównego PW powita Was prof. Krzysztof Zaremba, Rektor PW, a także prof. Robert Zalewski, Prorektor ds. Studenckich.
 • Zaraz po otwarciu wszystkim, którzy są na finiszu szkoły średniej, podpowiemy, jak ugryźć maturę, aby dostać się na PW.
 • Czy w czasie przygotowań do matury zastanawiacie się czasami nad sensem nauki? W panelu "Po co mi..." nasi wykładowcy opowiedzą, jak wiedzę zdobywaną z myślą o egzaminie maturalnym (i nie tylko) wykorzystywać na studiach.
 • Kwadrans przed 11:00 poznacie studenckie supermoce i dowiecie się, na czym polega życie po wykładach. Waszymi przewodnikami będą członkowie Samorządu Studentów PW, Rady Kół Naukowych i studenci kilku prężnie działających kół, którzy konstruują m.in. roboty, bolidy, samoloty i rakiety.

11:00 - 12:00

 • Drugą godzinę spotkania zaczniemy od rekrutacyjnego ABC, czyli poradnika dla tych, którzy chcą poznać zasady naboru na studia na PW.
 • Czy warto rekrutować się na PW? Historie studentów, doktorantów i jednocześnie zdobywców Stypendium pod choinkę pomogą Wam znaleźć odpowiedź.
 • Dla wahających się przygotowaliśmy również garść faktów, które sprawią, że na PW będziecie chcieli zrobić nie tylko studia inżynierskie, ale również magisterskie, a może nawet wybrać szkołę doktorską.
 • O tej ostatniej chwilę przed południem opowie jeden z naszych nieprzeciętnych doktorantów i popularyzator nauki w jednej osobie.

12:00 - 15:00

Widzimy się na czatach! Poniżej znajdziecie harmonogram spotkań na żywo z reprezentantami wydziałów i różnych organizacji PW.