Przejdź do treści

Opublikowano: 26.03.2024 09:35

Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej 2024

Podczas Drzwi Otwartych można się przekonać, jakie możliwości daje Politechnika Warszawska

Stanowiska Wydziałów, projekty kół naukowych, prezentacje o rekrutacji, zwiedzanie Uczelni, rozmowy – to główne punkty naszego dnia dla wszystkich osób zainteresowanych studiami na PW. Zapraszamy 25 maja od 10.00 do 15.00!

Strefa targowa

Gmach Główny, pl. Politechniki 1, Duża Aula

Najważniejszym miejscem tego dnia będzie Gmach Główny. To tam w Dużej Auli pojawią się stoiska wszystkich politechnicznych Wydziałów oraz działów zajmujących się rekrutacją. Będzie można porozmawiać ze studentami, doktorantami i pracownikami o studiach i studiowaniu, zadać pytania o kierunki, zasady rekrutacji, akademiki… Na stanowiskach czekać będą oczywiście ulotki i… niespodzianki. 

Wszystkie Wydziały PW

Każdy Wydział będzie miał do dyspozycji swoje oznaczone stanowisko, a tam czekać będą ludzie, którzy Wydział znają jak własną kieszeń – studenci, doktoranci, pracownicy. 

Rekrutacja 

Stoisko w samym centrum Dużej Auli i nasze centrum informacji o rekrutacji na studia. Informacji będą udzielać pracownicy Biura ds. Przyjęć na Studia oraz studenci. 

Życie studenckie

Na stanowisku spotkasz osoby, którzy naukę łączą z zaangażowaniem w działalność organizacji studenckich: Samorządu Studentów, Niezależnego Zrzeszenia Studentów i BEST Warsaw. Dowiesz się tu o wszystkim, co dotyczy studiowania. 

Czekać tu będą także specjaliści od rozwoju zawodowego z Biura Karier PW. To ludzie, którzy świetnie znają rynek pracy i na co dzień, przy pomocy różnych programów, narzędzi i technik, pomagają studentom i absolwentom w odkrywaniu ich mocnych stron i poszukiwaniu pracy. Masz okazję skorzystać z ich doświadczeń! 

Studia id

Będzie można bliżej poznać program PW dla zdolnych i ambitnych kandydatów – przede wszystkim laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych. Uczestnicy programu korzystają z dodatkowych możliwości kształcenia i rozwoju, podążają przez studia indywidualną drogą – opracowaną pod okiem tutora oraz otrzymują stypendium. 

Studia przez Internet

Spotkasz się z przedstawicielami Ośrodka Kształcenia Odległość i dowiesz się, co i jak można u nas studiować w trybie na odległość – przez Internet. 

Szkoła Doktorska

Myślisz o doktoracie? Na tym stanowisku zdobędziesz wszystkie kluczowe informacje, w tym o rekrutacji. 

Wsparcie psychologiczne + wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

Porozmawiasz z pracownikami Sekcji Psychologów oraz Sekcji ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Dowiesz się, jakie formy pomocy psychologicznej i pomocy dla osób z niepełnosprawnościami oferuje Politechnika studentom.

Studia dla obcokrajowców + wymiany międzynarodowe

Na to stanowisko zapraszamy osoby z zagranicy chcące studiować na naszej Uczelni – o rekrutacji opowiedzą pracownicy International Students Office. Informacje zdobędą tu także, którzy chcą się dowiedzieć więcej o programie Erasmus. 

Strefa prezentacji

Gmach Główny, pl. Politechniki 1, Mała Aula (s. 237)

Prezentacja o rekrutacji na studia

Co zrobić, żeby dołączyć do grona studentów PW? Jakie są zasady i terminy rekrutacji? O czym trzeba koniecznie pamiętać w tym procesie? Opowie doc. dr inż. Tomasz Winek – Kierownik Biura ds. Przyjęć na Studia na PW.

Prezentacja odbędzie się dwa razy:

 • godz. 11.00–11.45
 • godz. 13.00–13.45

Strefa piknikowa 

plac przed Gmachem Głównym, pl. Politechniki 1

Przed Gmachem Głównym pojawią się koła naukowe PW ze swoimi projektami. Studenci podzielą się wiedzą, pochwalą swoimi osiągnięciami i opowiedzą, jak wygląda prowadząca do nich droga. 

Koło Naukowe Twórców Gier „Polygon”

Prezentacja gier stworzonych przez członków Koła, rozmowy o Kole oraz o organizowanych prze nie wykładach prowadzonych co tydzień przez doświadczone osoby z branży tworzenia gier. Może uda się nawet rozegrać turniej jednej z gier stworzonych przez studentów?

Koło Naukowe Robotyki BIONIK

Będzie można zobaczyć robota mobilnego MiniRyś, robota manipulacyjnego Dobot Magician, robota esportowego Homar oraz elementy sześcionożnego robota kroczącego wraz z filmami z symulacji. 

Chemiczne Koło Naukowe Flogiston

Prezentacja działalności i osiągnięć naukowych Koła. Jako dodatkowa atrakcja – skrócona wersja pokazów chemicznych Koła. 

Koło Naukowe Biotechnologów Herbion

Studenci pokażą elektroforezę oraz preparaty mikroskopowe. W planach są także szalki memo i mikrobiologiczne „zgadnij kto”, a ponadto opowiedzą o Kole i Wydziale Chemicznym. 

To będzie stanowisko prezentujące współpracę – wspólnie z Chemicznym Kołem Naukowym Flogiston KNB Herbion zorganizuje grę terenową, a wraz z Kołem Naukowym Inżynierii Chemicznej i Procesowej „Venturi” zaprezentuje wspólnie zbudowany bioreaktor.

Studenckie Koło Naukowe Mechaników Pojazdów – sekcja WUT SiMR Racing Technology

Studenci pokażą swój projekt – prototyp motocykla wyścigowego klasy preMoto3, wykonany na potrzeby międzynarodowych zawodów uniwersyteckich MotoStudent. Jest to motocykl zaprojektowany i zbudowany od podstaw przez studentów, wykorzystując dostarczony przez organizatorów silnik. W pakcie także prezentacja osprzętu wyścigowego, który studenci opracowali, w tym m.in. zewnętrznego rozrusznika motocyklowego oraz przedstawienie wizualizacji danych zebranych podczas przejazdów na torze wyścigowym.

Koło Naukowe Bekker Team

Do zobaczenia łazik marsjański, pojazd autonomiczny i elementy maszyn wykonane różnymi technologiami. 

Koło Naukowe Mostowców

Na stanowisku pojawią się mosty stalowe i papierowe skonstruowane przez studentów z Koła na konkursy (krajowe i zagraniczne). Być może uda się także zaprezentować nowy projekt – stand wytrzymałościowy.

Koło Naukowe Żelbetnik

Studenci przedstawiają swoje Koło i pokażą wiązanie prętów zbrojeniowych. 

Koło Naukowe Wektor

Będzie można dowiedzieć się, czym zajmuje się Koło i przekonać się, że na Wydziale Geodezji i Kartografii nie tylko chodzi się z tyczkami. Studenci pokażą swoje projekty: VR Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjnego w Józefosławiu i spacer po Muzeum Politechniki Warszawskiej. 

Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej

Studenci opowiedzą o działalności Koła, w szczególności o konferencji naukowej oraz warsztatach urbanistycznych. 

Koło Naukowe Lotników

Do zobaczenia będzie jeden ze zbudowanych w Kole symulatorów lotu, z możliwością lotu dla chętnych zwiedzających. Dodatkowo pojawią rekwizyty związane z lataniem i lotnictwem (np. złożony spadochron) oraz prezentacja osiągnięć Koła. 

Koło Naukowe WUT Racing

Główną atrakcją będzie bolid wyścigowy klasy Formuła Student WUT-4 wraz z jego oprzyrządowaniem – projekt studentów Koła. 

Studenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE AeroDesign

Prezentacja samolotów, które studenci konstruują na międzynarodowe zawody i które przynoszą na nich wiele medali. 

Studenckie Koło Nauk Społecznych De Facto

Studenci zaprezentują wydarzenia, które organizują i tematykę Koła, która odbiega od większości Kół na Politechnice Warszawskiej. 

Koło Naukowe ADek

Do zobaczenia nagrania z testów autonomicznego samochodu ADAS oraz materiały do projektu pojazdu elektrycznego eBuggy. 

Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej „Venturi”

Na stanowisku instalacje i projekty wykonane przez członków Koła przez ostatnie semestry: bioreaktor (we współpracy z KNB Herbion), elementy aparatury (części wymiennika ciepła, kolumn absorpcyjnych, drobna armatura podstawowa), mieszalnik z przegrodami. Studenci przybliżą pojęcie inżynierii chemicznej, przedstawiają obszary działań studentów i pracowników Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej, perspektywy zawodowe oraz zakres materiału realizowanego na zajęciach.

Koło Naukowe Komputerowej Integracji i Automatyzacji Produkcji – CIM

Studenci przygotowali zdalnie sterowanego robota mobilnego oraz robota typu delta. Możliwe będzie sterowanie ich przez odwiedzających.

Koło Naukowe CMYK

Studenci zaprezentują lewitację akustyczną oraz wykonywanie nadruków na żywo różnymi technikami. 

Studenckie Koło Inżynierii Fotonicznej – oddział SPIE & Optica

Na stanowisku fascynujące zjawiska optyczne i fotoniczne takie jak: polaryzacja, interferencja, odbicie oraz załamanie światła. Studenci przedstawią również swoje projekty: spirograf laserowy generujący figury Lissagoux oraz skaner laserowy. Dodatkowo zaprezentują różne iluzje optyczne, a główną atrakcją będzie hologram, który jest w stanie tworzyć trójwymiarowe obrazy na podstawie zdjęć wykonanych przy stanowisku.

Studenckie Koło Naukowe Transportu Lotniczego

Studenci zaprezentują realizowane w tym roku projekty, zapoznają ze strukturą Koła i zaproszą do interaktywnej części quizowej, w której do wygrania będą gadżety. 

Spotkania na Wydziałach

Drzwi do swoich sal, laboratoriów i pracowni otworzą nasze Wydziały. Dzięki temu będzie można bliżej i lepiej poznać miejsca, ludzi i oczywiście kierunki studiów. 

Wydział Administracji i Nauk Społecznych

Gmach Główny, pl. Politechniki 1, s. 208

 • godz. 12.00–13.00 – Prezentacja kierunku Administracja Zarządcza, Sesja Q&A
 • godz. 14.00– 15.00 – Krótki wykład tematyczny oraz spotkanie i prezentacja kół naukowych
Wydział Chemiczny

Gmach Chemii, ul. Noakowskiego 3, Audytorium im. prof. J. Zawadzkiego

 • 12.00 – Prezentacja Wydziału 
  Najważniejsze obszary badawcze i ich wpływ na społeczeństwo i gospodarkę, spin-offy i start-upy zainicjowane na Wydziale Chemicznym PW 
 • 12.20 – Oferta studiów prowadzonych na WCh PW i zasady rekrutacji 
  Kierunki i profile, indywidualny tryb kształcenia, wolontariat naukowy 
 • 12.40 – Studencki punkt widzenia 
  Projekty badawcze studentów, koła naukowe, Wydziałowa Rada Samorządu, życie studenckie  
 • 13.10 – Q&A 
 • 13.20 – Pokaz chemiczny – Chemiczne Koło Naukowe Flogiston 
 • 14.00 – Gra terenowa w Gmachu Chemii pt. „Student/ka pierwszego semestru”
Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych

Gmach Elektroniki, ul. Nowowiejska 15/19

 • 10.30–12.00 – Zwiedzanie Wydziału z przewodnikiem, wizyty w laboratoriach, prezentacje kół naukowych
 • 12.00–14.00 – Prezentacje kierunków studiów, s. 133
 • 14.00–15.30 – Zwiedzanie Wydziału z przewodnikiem, wizyty w laboratoriach, prezentacje kół naukowych
Wydział Elektryczny

Gmach Elektrotechniki, ul. Koszykowa 75, Aula AE

 • 12.15–13.00 – Spotkanie dla kandydatów na studia
 • 13.00–15.00 – Zwiedzanie laboratoriów Wydziału Elektrycznego – start bezpośrednio po spotkaniu z Auli AE 
Wydział Fizyki

Gmach Fizyki, ul. Koszykowa 75

godz. 10.00–15.00, wstęp ciągły, w tym czasie będzie można:

 • dowiedzieć się, co w praktyce oznacza fizyka techniczna,
 • odwiedzić laboratoria,
 • poznać ludzi, którzy opracowują rozwiązania mające wpływ na wiele dziedzin życia (koniecznie pociągnijcie ich za język!)
 • porozmawiać ze studentami, którzy opowiedzą o początkach, przedmiotach, wyzwaniach i korzyściach związanych ze zdobywaniem tytułu inżyniera,
 • dowiedzieć się, co ciekawego można robić, kiedy ma się dyplom z fizyki na PW.
Wydział Geodezji i Kartografii

Gmach Główny, pl. Politechniki 1, s. 315

godz. 12.00–12.50 – Spotkanie wydziałowe

 • przywitanie
 • prezentacja kierunku Geodezja i Kartografia
 • prezentacja kierunku Gospodarka Przestrzenna
 • prezentacja kierunku Geoinformatyka
 • działalność jednostek studenckich: 
  • Wydziałowa Rada Samorządu Wydziału Geodezji i Kartografii
  • Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „GEOIDA”
  • Koło Naukowe Wektor
  • Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej
  • Klub Filmowo-Fotograficzny „Focus”
  • Geodezyjny Klub Sportowy „Tachimetr” Warszawa
Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska 

Gmach Inżynierii Środowiska, ul. Nowowiejska 20

 • godz. 11.00–11.30 – Rozmowa o Wydziale
 • godz. 11.30–12:00 – Wizyta w laboratorium mechaniki płynów
 • godz. 13.00–13.30 – Rozmowa o wydziale
 • godz. 13.30–14.00 – Wizyta w laboratorium mechaniki płynów
Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej

Gmach Inżynierii Chemicznej, ul. Waryńskiego 1

 • godz. 10.00–16.00 – Otwarte spotkania z pracownikami i studentami Wydziału w holu Gmachu Inżynierii Chemicznej
 • godz. 11.00, 12.00, 14.00, 15.00 – Zorganizowane wycieczki po laboratoriach Wydziału i krótka prezentacja inżynierii chemicznej i studiów na Wydziale 
Wydział Inżynierii Lądowej

Gmach Inżynierii Lądowej, Al. Armii Ludowej 16

 • godz. 12.30–13.00 – Spotkanie z samorządem i kołami naukowymi – hol Gmachu Wydziału
 • godz. 13.00–14.00 – Prezentacja Wydziału i kierunków studiów, Q&A – s.101
 • po godz. 14.00 – Ciąg dalszy spotkania z samorządem i kołami naukowymi – hol Gmachu Wydziału
Wydział Inżynierii Materiałowej

Gmachy Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej, ul. Nowowiejska 24, s. 212 i laboratoria

 • godz. 10.30–15.00 – rozmowy z kandydatami, pokazy laboratoriów 
 • godz. 11.30 – Konkurs Wiedzy o Materiałach – wygraj indeks WIM PW jeszcze przed maturą! (prezentacja)
 • godz. 12:00 – Inżynieria Materiałowa i jej supermoce! – prezentacja o Wydziale i inżynierii materiałowej  
Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych

Gmach Matematyki, ul. Koszykowa 75

 • godz. 12.00 – Prezentacja Wydziału, kierunków i organizacji studenckich – s. 107
 • godz. 13.00 – Wycieczka po Gmachu Wydziału
 • godz. 13.00–15.00 – Otwarte laboratorium VR
Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa

Gmach Instytutu Techniki Cieplnej, ul. Nowowiejska 21/25

 • godz. 10.00–15.00 – Spotkania z Kołami Naukowymi – hol Gmachu
 • godz. 12.00 – Spotkanie informacyjne przedstawiające Wydział –  s. T1

Gmach Instytutu Techniki Cieplnej, ul Nowowiejska 21/25 oraz Gmachy Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej, ul. Nowowiejska 24 

 • godz. 12.45–15.00 – Zwiedzanie laboratoriów i ciekawych pomieszczeń Wydziału
Wydział Mechaniczny Technologiczny

Gmach Nowy Technologiczny, ul. Narbutta 85, Aula 144 

 • godz. 11.30 – Zbiórka przy stoisku Wydziału w Gmachu Głównym i przejazd komunikacją miejską na Kampus Południowy 
 • godz. 12.00–12.30 – Prezentacja Wydziału, kierunków studiów, sesja Q&A 
 • godz. 12.30–14.00 Wycieczka po laboratoriach Wydziału Mechanicznego Technologicznego: m.in. Zbrojownia, Roboty Delta i Cobot, Pracownia Technik Projektowania i Wytwarzania Implantów, Hala maszyn
Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Gmach Samochodów i Ciągników, ul. Narbutta 84

godz. 12.00–16.00, wstęp ciągły, w tym czasie na kandydatów czekać będą:

 • zwiedzanie laboratoriów,
 • wystawa wydziałowych pojazdów,
 • stoiska Kół Naukowych,
 • punkt informacyjny. 
Wydział Transportu

Gmach Nowej Kreślarni, ul. Koszykowa 75, s. 055 

 • godz. 13.00 – Prezentacja oferty dydaktycznej Wydziału Transportu
 • godz. 13.30 – Informacje o rekrutacji
 • godz. 13.45 – Prezentacja Wydziałowej Rady Samorządu
 • godz. 14.15 – Zwiedzanie laboratoriów Wydziału Transportu
Wydział Zarządzania

Gmach Nowy Technologiczny, ul. Narbutta 85

 • godz. 13.00–14.00 – Prezentacja Wydziału, kierunki studiów, informacje rekrutacyjne
 • godz. 14.00–16.00 – Zwiedzanie Wydziału, rozmowy z przedstawicielami Wydziałowej Rady Samorządu Studentów Wydziału Zarządzania 

Wstęp na nasze Drzwi Otwarte jest wolny. Czekamy na Was – uczniowie (nie tylko maturzyści), studenci, rodzice, nauczyciele, doradcy zawodowi i wszyscy #zawszeciekawi!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i śledź zapowiedzi, przygotowania, relacje z Drzwi Otwartych. 

Czekamy też na Wasze odpowiedzi w ankiecie „Gdzie szukasz informacji o studiach i uczelniach?” Kliknij w ten link, odpowiedz na pytanie i pomóż nam być tam, gdzie jesteś Ty!

Na grafice mapa kampusów PW z zaznaczonymi miejscami, gdzie odbywają się wydarzenia Drzwi Otwartych PW

Podobne tematy: