Opublikowano: 29.05.2024 16:05

Apel Prezydium KRASP w sprawie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Flagi: Politechniki Warszawskiej, Polski i Unii Europejskiej przed naszym Gmachem Głównym

Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich apeluje o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca 2024 roku.

W dokumencie przypomniano o tym, że 20 lat temu Polska dołączyła do Unii Europejskiej i że to członkostwo to zarówno przywilej, jak i zobowiązanie. W piśmie można przeczytać, że udział w wyborach jest obywatelskim obowiązkiem.

„Apelujemy do wszystkich obywateli i obywatelek Polski, do całego środowiska akademickiego – w tym studentek i studentów – o udział w tych wyborach. Nasz udział sprawi, że staną się one prawdziwym świętem europejskiej demokracji” – napisano w dokumencie.

„Przyszłość Europy jest w naszych rękach” – zaznaczono.

Pełna treść listu znajduje się w poniższym pliku:

Apel Prezydium KRASP w sprawie wyborów do PE.pdf