Studia 2020 - ABC Rekrutacji

Opublikowano: 06.07.2020 12:50

Co studiować na PW? Jak zostać studentem? Gdzie i kiedy należy złożyć wymagane dokumenty?

Pierwsze konkursy Centrów Badawczych POB – podsumowanie

Opublikowano: 03.07.2020 16:13

fot. Focus

Wiosną tego roku w ramach Centrów Badawczych POB zostały ogłoszone pierwsze konkursy na granty badawcze. Spośród 260 zgłoszonych wniosków do finansowania zostało skierowanych 110.

Wydział Transportu doceniony w konkursie "Uczelnia Liderów"

Opublikowano: 03.07.2020 10:38

prof. dr hab. inż. Mirosław Siergiejczyk podczas gali

W X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Szkół Wyższych Wydział Transportu otrzymał certyfikat i dyplom potwierdzający nadanie Znaku Jakości Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Prof. Mariusz Malinowski wśród laureatów prestiżowej nagrody

Opublikowano: 03.07.2020 09:53

Profesor Mariusz Malinowski

Naukowiec z Wydziału Elektrycznego otrzymał nagrodę IEEE Industrial Electronics Society (IES). Został doceniony za wybitne zasługi dla IEEE Industrial Electronics Society.

Kosmiczni plantatorzy

Opublikowano: 02.07.2020 17:09

Zespół SAMPLE tworzą studenci Studenckiego Koła Astronautycznego i Koła Naukowego Biotechnologów Herbion, fot. SKA

Kinomani kojarzą zapewne „Marsjanina” Ridleya Scotta i widok Matta Damona, rozbitka na Czerwonej Planecie, próbującego w nietradycyjnych warunkach uprawiać ziemniaki. Jego filmowe zmagania z naukowego punktu widzenia miały niewiele sensu, pobudzały jednak do refleksji nad możliwościami wyhodowania roślin jadalnych w warunkach innych niż ziemskie. Nad takim dylematem skupili się nasi studenci uczestniczący w międzynarodowym projekcie IGLUNA 2020.

Studenci z PW wśród finalistów Konkursu Studencki Nobel

Opublikowano: 02.07.2020 13:38

Finaliści Konkursu Studencki Nobel 2020

Kornelia Łukojć z Wydziału Elektrycznego oraz Juliusz Bojarczuk z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych znaleźli się wśród finalistów Konkursu Studencki Nobel 2020. Obie nominacje dotyczą kategorii Nauki Techniczne.

Stanowisko dotyczące ujawnienia danych osobowych kandydatów na Wydziale Architektury PW w r.a. 2020/2021

Opublikowano: 02.07.2020 10:51

fot. freepik/natanaelginting

W dniu 24 czerwca 2020 r. w wyniku niezamierzonego działania na stronie internetowej Wydziału Architektury PW zostały opublikowane dane osobowe kandydatów na studia, zawierające imię, nazwisko, numer PESEL oraz numer w systemie „Rekrutacja”.

Inżynieria Internetu Rzeczy – nowy kierunek studiów

Opublikowano: 01.07.2020 21:29

Inżynieria Internetu Rzeczy to nowość w ofercie Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, fot. freepik

W tegorocznej rekrutacji kandydaci zainteresowani ofertą edukacyjną Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW mogą wybrać innowacyjny program skupiony wokół technologii Internetu rzeczy.

Doktorat w prestiżowym projekcie z Microsoftem – zgłoś się!

Opublikowano: 01.07.2020 14:27

Do 31 lipca trwa rekrutacja na doktoranta – uczestnika programu doktoranckiego Microsoft Research PhD. Poszukiwani są absolwenci studiów magisterskich z informatyki lub dziedzin pokrewnych, programiści, ludzie z doświadczeniem w obszarze uczenia maszynowego i rozpoznawania obrazów.

PW uczestnikiem prestiżowego programu Microsoftu

Opublikowano: 01.07.2020 14:01

Nasza Uczelnia znalazła się wśród laureatów najnowszej edycji programu wsparcia doktorantów Microsoft Research PhD w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Dzięki temu we wspólnym projekcie badawczym Politechniki Warszawskiej i Microsoft Research Cambridge weźmie udział jeden z naszych doktorantów.