Wyniki Konkursu o Nagrodę Siemensa

Opublikowano: 29.09.2020 14:10

Poznaliśmy wyniki Konkursu o Nagrodę Siemensa.

Jury XXV edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych, X edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie Automatyki i Robotyki oraz IV edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów w zakresie Elektrotechniki rekomendowało laureatów w każdej z kategorii. Rekomendacje Jury zostały przyjęte przez Rektora Politechniki Warszawskiej.

Zwycięstwa w Bałtyckich Bitwach Robotów – Melsoniaki górą

Opublikowano: 28.09.2020 18:33

Zespół Melsoniaki

Studenci z Koła Naukowego Robotyków (działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa) zajęli dwa pierwsze miejsca w Bałtyckich Bitwach Robotów 2020. Drużyna Melsoniaki, złożona z członków projektu robota humanoidalnego Melson, wygrała RoboHackathon z robotem BoBeR, a robot Wisienka, stworzony przez Kornelię Łukojć, został Miss BBR.

Prof. Andrzej Jakubiak laureatem Konkursu im. Zygmunta Glogera

Opublikowano: 28.09.2020 11:35

Prof. Andrzej Jakubiak podczas 100. koncertu z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Prof. dr hab. inż. Andrzej Jakubiak z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej otrzymał nagrodę I stopnia w XXXI Konkursie im. Zygmunta Glogera, organizowanym przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze Stopka w Łomży.

Uczelniana Oferta Dydaktyczna Centrum Studiów Zaawansowanych PW

Opublikowano: 25.09.2020 16:59

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza do zapoznania się z ofertą wykładów ogólnouczelnianych w semestrze letnim 2020/2021.

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza do zapoznania się z ofertą wykładów ogólnouczelnianych w semestrze letnim 2020/2021.

Nowy materiał do zastosowań w przemyśle lotniczym i kosmicznym

Opublikowano: 25.09.2020 15:37

Dr Anna Łapińska i prof. dr hab. inż. Mariusz Zdrojek

Lekki, wytrzymały mechanicznie i przewodzący ciepło, a przede wszystkim – z właściwościami ekranującymi promieniowanie elektromagnetyczne – taki będzie nanokompozyt polimerowy, nad którym pracuje dr Anna Łapińska z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

Opublikowano: 25.09.2020 14:37

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy na transmisję online 1 października 2020 r. o godz. 10.00

Medale w AMP w lekkiej atletyce

Opublikowano: 25.09.2020 13:19

Reprezentantki PW z Pucharem za zajęcie II miejsca w klasyfikacji uczelni technicznych

Reprezentanci Politechniki Warszawskiej z bardzo dobrej strony pokazali się w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce (13-16 września 2020, Łódź).

Dowiedz się więcej o Priorytetowych Obszarach Badawczych

Opublikowano: 25.09.2020 11:28

Zdjęcie przedstawiające mikroskop

Za nami dwa wirtualne spotkania z przewodniczącymi Centrów Badawczych Priorytetowych Obszarów Badawczych (POB). Relacje wideo są dostępne na kanale Politechniki Warszawskiej na YouTubie.

Naukowcy z PW laureatami programu LIDER XI

Opublikowano: 24.09.2020 11:55

Zdjęcie mikroskopu

Siedmioro badaczy z Politechniki Warszawskiej otrzymało finansowanie w jedenastej edycji programu LIDER, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Trwa nabór do programu Shesnnovation Academy

Opublikowano: 24.09.2020 10:12

Grafika zachęcająca do udziału w programie Shesnnovation Academy

Projekt SHESNNOVATION Academy skierowany jest do studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych, ale także do wszystkich innych kobiet, które chcą założyć własny start-up technologiczny. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2020 roku. Aplikować należy przez stronę www.shesnnovation.pl.