Opublikowano: 26.11.2021 11:32

Świat docenia aplikację Chefs’

Bartek i Michał zaprezentowali swoją aplikację m.in. podczas European Innovation Day Vienna 2021

Pomysł Bartłomieja Gajdy i Michała Grzeszczyka – studentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zdobył dwie nagrody w międzynarodowym konkursie AppsUp organizowanym przez firmę Huawei. Chefs’ wybrano najlepszą aplikacją i uhonorowano Excellent Student Award.

Do konkursu mogły się zgłaszać zespoły, które stworzyły aplikację mobilną wykorzystującą możliwości HMS (Huawei Mobile Services). Spośród ponad 4 tysięcy rozwiązań z całego świata wybrano po 20 najlepszych z każdego z pięciu regionów (Europa, Azja Pacyficzna, Ameryka Łacińska, Środkowy Wschód i Afryka, Chiny).

Aplikacja Bartłomieja Gajdy i Michała Grzeszczyka, wykorzystująca sztuczną inteligencję, żeby ułatwić zarządzanie przepisami kulinarnymi, znalazła się w europejskim finale AppsUp. Po głosowaniu jury i publiczności okazało się, że zgromadziła najwięcej punktów i wybrana została najlepszą aplikacją w konkursie. Otrzymała też nagrodę dla najlepszego zespołu studenckiego.

– Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za wyróżnienie w tak prestiżowym konkursie i dumni, że stworzona wyłącznie przez naszą dwójkę aplikacja wygrała z tak silną konkurencją – zwraca uwagę Bartek.

Jako zwycięzcy AppsUp studenci PW zostali zaproszeni na European Innovation Day Vienna 2021.

– Podczas konferencji mieliśmy możliwość przedstawić naszą aplikację oraz porozmawiać o samym konkursie z innymi zwycięzcami oraz przedstawicielami firmy Huawei – mówi Michał.

W ostatnim czasie twórcy Chefs’a brali także udział w The AI Summit London, Stage Two oraz International Workshop on Artificial Intelligence and Education. Wkrótce pojawią się na AI Summit New York.

– Zaprezentujemy tam, jakie nowości związane z analizą przepisów wykorzystujące AI niedługo wprowadzimy do naszej aplikacji – zapowiada Bartek.

Bartek i Michał intensywnie pracują nad udoskonalaniem Chefs’. Oprócz poprawiania istniejących funkcjonalności planują wprowadzić funkcje umożliwiające analizę przepisów. Docelowo każdy przepis dostępny w aplikacji będzie zawierał informacje o liczbie kalorii, ilości białka czy tłuszczu w daniu, którego ten przepis dotyczy.

– Pozwoli to użytkownikom lepiej dobierać potrawy do swoich potrzeb – dodaje Michał.