Opublikowano: 12.10.2021 16:35

Sukces absolwenta PW w konkursie SARP

Jury Konkursu o Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego doceniło pracę mgr. inż. arch. Cezarego Kępki, absolwenta Wydziału Architektury PW.

Plansze z projektu mgr. inż. arch. Cezarego Kępki

Wybrane plansze z projektu mgr. inż. arch. Cezarego Kępki, fot. SARP

Praca zatytułowana „Potencjał architektury pływającej w zagospodarowaniu nabrzeży w dużych miastach. Projekt pływalni rekreacyjnej z przystanią pasażerską na Wiśle w Warszawie” zdobyło wyróżnienie drugiego stopnia. Jak zaznaczyli organizatorzy, opracowanie ma dużą wartość ze względu na uwzględnienie wątków historycznych i tych związanych z ekologią.

Ikona cytatu

Wyróżnienie przyznano za zwrócenie uwagi na aspekt współistnienia miasta i rzeki. Praca trafnie identyfikuje możliwości wykorzystania cypla Czerniakowskiego i jego przestrzeni dla funkcjonowania obiektów takich jak restauracja, hotel czy basen, przywracając rzekę miastu. Autor uwzględnił także kwestię śladu węglowego, związanego z budową i eksploatacją obiektu. Forma architektoniczna świadomie nawiązuje do przedwojennych rozwiązań budynków związanych z wodą. Praca z pasją przedstawia osobisty i szczery stosunek do podjętego tematu.

Promotorem wyróżnionego projektu był dr inż. arch. Łukasz Piątek.

W konkursie SARP-u nagrodzone zostały również zespoły, w skład których wchodzili pracownicy PW. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Wydziału Architektury.

źródło: SARP