Opublikowano: 19.05.2023 16:00

Piknik Politechniki Warszawskiej „Od mikro do makro”

Piknik to szereg atrakcji - każdy znajdzie coś dla siebie

To będzie dzień pełen zabawy, nauki i niespodzianek. Zapraszamy 3 czerwca 2023 roku na parking BIS (przy Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, naprzeciwko Gmachu Głównego). Wstęp wolny.

Na naszym pikniku miło spędzą czas ludzie w każdym wieku – dzieci, młodzież, dorośli. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy zabaw na świeżym powietrzu, jak i pasjonaci nauki. Przygotowaliśmy także coś dla fanów kina – plenerowy pokaz filmowy.

Strefa animacji (godz. 11.00-16.00)

Dzieciom szczególnie powinny się spodobać warsztaty i animacje.

Jak zrobić ciekawe i oryginalne prace artystyczne z przygotowanych materiałów? Pokażemy to! A efekty zajęć uczestnicy będą mogli oczywiście zabrać ze sobą.

Ruch to zdrowie! Jeśli ktoś lubi poszaleć na dmuchańcach, to będzie miał okazję. Zaprosimy też do wspólnej zabawy. Nie zabraknie aktywności dla najmłodszych i konkursów angażujących całe rodziny.

Na wszystkich czekać będzie także popcorn i… coś słodkiego.

Strefa nauki (godz. 11.00-16.00)

Jak to działa? I dlaczego tak? Przewodnikami po fascynującym świecie inżynierii będą koła naukowe z Politechniki Warszawskiej. Studenci pokażą swoje projekty (m.in. roboty, motocykle, wyrzutnię rakiet, łaziki, samoloty, instalacje, makiety czy drukarki 3D). Zaprezentują ciekawe eksperymenty, podzielą się wiedzą, pochwalą sukcesami, zaproszą do wspólnego sprawdzania teorii w praktyce i do udziału w konkursach.

Przy stanowiskach kół naukowych żaden pasjonat nauki nie będzie się nudził!

Strefa kina (godz. 21.30-00.00)

Po odwiedzeniu stref animacji i nauki przyjdzie czas na chwilę relaksu. Przed Wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych staną leżaki i duży ekran. Wszystko w jednym celu – żeby oglądać film „Fabelmanowie”. To najnowsze dzieło legendarnego reżysera Stevena Spielberga, z wątkami autobiograficznymi, docenione w tym roku siedmioma nominacjami do Oscarów. Film opowiada o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana – wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i początkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych. W obsadzie m.in. Michelle Williams, Paul Dano, Seth Rogen i Gabriel LaBelle.

Bądźcie z nami na pikniku „Od mikro do makro”!