Znak Politechniki Warszawskiej

PW włącza się do zbiórki komputerów dla warszawskich uczniów

Umowa dotycząca współpracy między Miastem Stołecznym Warszawą a Politechniką Warszawską została podpisana 9 lutego.

Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, i prof. Robert Zalewski, Prorektor ds. Studenckich, podczas podpisywania umowy o współpracy

Podpisanie umowy przez wiceprezydent m.st. Warszawy Renatę Kaznowską i prof. Roberta Zalewskiego, Prorektora ds. Studenckich, fot. UM/R. Motyl

– Bardzo dziękuję za udział w akcji Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. Cieszę się, że również Politechnika Warszawska wesprze inicjatywę warszawskiej młodzieży – to wyjątkowi młodzi ludzie, z których część w przyszłości zasili szeregi studentów PW. Politechnika przekaże w ramach zbiórki sprzęt komputerowy zebrany w różnych swoich jednostkach. Pomimo zakupionych dotychczas 5 tys. komputerów i laptopów, w stolicy wciąż potrzebujemy sprzętu i oprogramowania dla ok. 15 tysięcy uczniów – powiedziała podczas spotkania Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Prof. Robert Zalewski, Prorektor ds. Studenckich, który podpisywał umowę z ramienia PW, podkreślił, że zmagania ze zdalną nauką są uniwersalnym doświadczeniem. – Doskonale rozumiemy, jak wielkim wyzwaniem jest przeniesienie szkolnego życia do świata wirtualnego. Mam nadzieję, że sprzęt z Politechniki Warszawskiej pomoże wielu uczniom i nauczycielom w odzyskaniu komfortu nauki i pracy – zaznaczył.

W podpisanej umowie podkreślona została rola edukacji, która jest podstawą ustawicznie kształcącego się społeczeństwa obywatelskiego i kluczowym warunkiem ekonomicznego rozwoju miasta.

Na podstawie: um.warszawa.pl

 Przeczytaj także: Podsumowaliśmy akcję zbiórki sprzętu dla potrzebujących dzieci